Lekarz na prowincji / Interdyscyplinarna konferencja naukowa

Konferencja
9 listopada 2017 g.10:00 - 10 listopada 2017 g.14:00

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej interdyscyplinarnej konferencji naukowej Lekarz na prowincji dedykowanej postaci dra Władysława Biegańskiego, która odbędzie się w dniach 9-10 listopada 2017 r. w Hucisku.

Konferencja „Lekarz na prowincji” jest kolejną z cyklu interdyscyplinarnych konferencji pt. „Intelektualista na prowincji”, organizowanych przez naukowców z Polski i Czech związanych z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie (Wydział Filologiczno-Historyczny) oraz Ostravská Univerzita (Filozofická fakulta Ostravská Univerzita), we współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum.

Tegorocznej edycji konferencji patronuje postać dra Władysława Biegańskiego – w 2017 roku przypadają bowiem dwie rocznice związane z życiem częstochowskiego lekarza, filozofa i społecznika Władysława Biegańskiego: 160. urodzin i 100. śmierci. Jako autor publikacji na temat ogólnych zasad uprawiania medycyny Władysław Biegański zwracał uwagę na humanistyczny wymiar praktyki lekarskiej, stąd w sposób szczególny interesuje nas problematyka wierności etyce lekarskiej. Interesuje nas również namysł nad współczesnymi związkami medycyny z literaturą i sztuką, jak również spojrzenie na to zagadnienie z perspektywy historycznej, społecznej, politycznej, gospodarczej i etycznej.

Organizatorzy przewidują wydanie publikacji pokonferencyjnej.

Miejsce: Hucisko (Jura Krakowsko-Częstochowska)

Opłata w wysokości 350 zł obejmuje: udział w dwudniowej konferencji (możliwość uczestniczenia w obradach), zakwaterowanie oraz wyżywienie w dniach obrad, także materiały konferencyjne, publikację pokonferencyjną. Opłatę prosimy wpłacać na konto: Fundacja „Silva Rerum Polonarum” 95 1020 1664 0000 3102 0495 3263 z dopiskiem Konferencja „Lekarz na prowincji”

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 31 maja 2017 roku na adres: lekarznaprowincji@onet.pl

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowy opis konferencji znajdują się: na stronie http://www.ifp.ajd.czest.pl/n1634,Zapraszamy-na-Miedzynarodowa-Konferencje-Naukowa--Lekarz-na-prowincji-
 
Serdecznie zapraszamy,
Wydział Filologiczno-Historyczny Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie
Filozofická fakulta Ostravská Univerzita

Do pobrania

Zobacz także:

Szczegóły wydarzenia:

Organizatorzy:

Miejscowość: Częstochowa, śląskie, Polska

Słowa kluczowe: medycyna, dr Władysław Biegański, prowincja,

Data dodania wydarzenia: 16 marca 2017; 22:33

* *

Nie mogę uzyskać dostępu
do swojego konta
Pomoc

utwórz konto