Полонистический бюллетень

Новость

Соревнование
Дата размещения: 29.07.2020

Studenckie Noble 2020

W konkursie organizowanym od 2009 roku przez Niezależne Stowarzyszenie Studentów nagrodzono dziewięcioro wybitnych studentów reprezentujących różne obszary nauki i sztuki.

Zdj. Fox z Pexels.com

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Daj się (d)ocenić!”.

Studenci zmierzyli się w dziewięciu kategoriach. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Fizyka i Astronomia – Adam Cieślik (Uniwersytet Jagielloński)

Dziennikarstwo i literatura – Sandra Wawrzyniak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Nauki przyrodnicze i energetyka – Agata Binienda (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)

Nauki techniczne – Juliusz Bojarczuk (Politechnika Warszawska)

Sztuka – Szymon Ogryzek (Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie)

Nauki społeczne – Anna Suska (Uniwersytet Warszawski)

Nauki ekonomiczne – Magdalena Lubaś (Uniwersytet Jagielloński)

Działalność społeczna – Magdalena Nowak (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu)

Medycyna i Farmacja – Krzysztof Kotowski (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu)

Информация

Дата размещения:
29 июля 2020; 14:26 (Piotr Bordzoł)
Дата правки:
29 июля 2020; 14:26 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

07.03.2024
Polecamy

Raport OPI o stanie otwartej nauki w Polsce

Wyniki badania Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI) nie budzą wątpliwości. Potrzebujemy stworzenia krajowej polityki otwartego dostępu. Wyzwaniem jest nadal udostępnienie danych badawczych zgodnie z międzynarodowymi wymogami i ich zdeponowanie w repozytoriach, co wymaga profesjonalnej infrastruktury IT i obsługi specjalistów, którzy łączyliby umiejętności z zakresu IT oraz znajomość tematyki otwartej nauki. Zachęcamy do zapoznania się z raportem „Analiza stanu otwartej nauki w Polsce”!

26.02.2024
Они ушли

Zmarł prof. Jerzy Jarzębski

25 lutego po ciężkiej chorobie zmarł prof. Jerzy Jarzębski, krytyk i historyk literatury, wybitny badacz twórczości Stanisława Lema, Witolda Gombrowicza i Brunona Schulza, autor książek i esejów literackich, m.in. "Gry w Gombrowicza", "W Polsce czyli wszędzie. Studia o polskiej prozie współczesnej", "Schulz", "Gombrowicz", "Wszechświat Lema", "Miasta - rzeczy - przestrzenie".

10.01.2024
Из жизни польского филолога

Nowy wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych

Opublikowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wykaz został sporządzony na podstawie projektu opracowanego przez Komisję Ewaluacji Nauki (KEN) 29 czerwca 2023 roku. Tym samym – jak czytamy na stronie internetowej Ministerstwa – usunięto zmiany dotyczące czasopism naukowych, które nie zostały zaproponowane przez KEN w uchwale, a zostały dodane przez Ministra Edukacji i Nauki w 2023 roku.

21.12.2023
Событие

Świąteczne życzenia

W tym szczególnym czasie pragniemy złożyć Państwu życzenia zdrowia, spokoju, uśmiechu i wszelkiej pomyślności. Redakcja "Biuletynu Polonistycznego"

08.12.2023
Событие

Uwaga: zmiana trybu spotkania "Piątek w Towarzystwie Literackim" na zdalny! Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem w nim udziału w mogą uzyskać link po napisaniu na adresem.kacka@uw.edu.pl.

Warszawski Oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza oraz Wydawnictwo Austeria zapraszają na spotkanie autorskie z Julią Przyboś. Z Autorką książki Przepierki, Profesorką Julią Przyboś, porozmawiamy wspomnieniowo, ale spotkanie wokół opublikowanej przez Wydawnictwo Austeria pozycji nie będzie ograniczać się do przeglądu anegdot. Przepierki nie są bowiem wyłącznie zestawem "obrazków z życia", ale spisywane były w duchu analityczno-krytycznym, nie bez ironii (a czasem i autoironii). "Sczesane" z biografii Autorki epizody, które bolą, uwierają, rozczulają tworzą mozaikę wyrazistą, mocną, nieekshibicjonistyczną, a przez to i niedzisiejszą, bo takich książek mamy dziś mało. I nie stanowi o tym wyłącznie unikalne doświadczenie Julii Przyboś, ale też jej rzadka wrażliwość pisarska i sznyt, którego wielu mogłoby jej pozazdrościć. Zapraszamy zatem na spotkanie-świadectwo o kilkudziesięciu latach życia akademickiego, społecznego, intelektualnego.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах