Полонистический бюллетень

Новость

Соревнование
Дата размещения: 18.11.2019

W niedzielę 24 listopada odbyła się V Gala Konkursu im. prof. T. Kotarbińskiego

Już po raz piąty wybrana została najlepsza w Polsce książka z zakresu nauk humanistycznych.

Jest nią „Okrutny teatr samospaleń. Protesty samobójcze w ogniu i ich echa w kulturze współczesnej” autorstwa prof. Grzegorza Ziółkowskiego z UAM.

Laureat V edycji konkursu otrzymał 50 000 złotych na dalsze badania naukowe.


Spośród  76 zgłoszonych prac kapituła wybrała pięcioro finalistów: 

Andrzeja Franaszka „Herbert. Biografia” (Tom I „Niepokój”; Tom II „Pan Cogito”), zgłoszoną przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej.

Grzegorza Ziółkowskiego „Okrutny teatr samospaleń. Protesty samobójcze w ogniu i ich echa w kulturze współczesnej”, zgłoszoną przez Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Magdaleny Matysek-Imielińskiej „Miasto w działaniu. Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa – dobro wspólne w epoce nowoczesnej”,  zgłoszoną przez Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze.

Joanny Lisek „Kol isze – głos kobiet w poezji jidysz (od XVI w. do 1939 r.)” , zgłoszoną przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zuzanny Zbróg i Piotra Zbróga „Konstruowanie reprezentacji społecznej zapożyczeń do końca wieku XVIII”, zgłoszoną przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Информация

Ключевые слова:
Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах