Science: Polish Perspectives 2018 Oxford
Jeśli jesteś polskim studentem, doktorantem lub naukowcem pracującym poza granicami Kraju, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie. A może chcesz tylko poznać polską diasporę naukową? Dołącz w dniach 16-17 listopada 2018 r. na konferencji Nauka: Polska Perspektywa w Oxfordzie!
Science: Polish Perspectives (w skrócie SPP) to cykl wydarzeń organizowanych przez Fundację Polonium, które za główny cel stawiają sobie łączenie polskiej diaspory naukowej na całym świecie. Jak sie okazało podczas poprzednich edycji, owa diaspora wcele nie jest mała. Dzięki spotkaniom SPP utorzona została swego rodzaju platforma networkingowa, na bazie której tworzona jest nowa sieć powiązań między środowiskiem akademickim, politykami i przemysłem tak w Polsce, jak i poza jej granicami. Wszystkie wydarzenia odbywajace się w ramach Science: Polish Perspectives promują interdyscyplinarność i zachęcają do szerzenia praktyk popularyzatorskich. Coroczna konferencja odbywa się od 2012 roku każdego roku w Oksfordzie lub Cambridge, a od 2017 roku także w Berlinie.
Wśród partnerów obecnej edycji pojawiły się następujące organizacje: British Council, The Associationof TOP 500 Innovators, Polska Innowacyjna, Obywatele Nauki, Oxford University Polish Society, Cambridge University Polish Society, PLUGin Polish Innovation Diaspora, The Kosciuszko Foundation, Science PR, Federation of Polish Student Societies in the UK, Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie, Stowarzyszenie Techników Polskich
Informacje
Antropolog kulturowy ze specjalnością literaturoznawczą, krytyk artystyczny; kieruje Ośrodkiem Badań Dziedzictwa Emigracji Polskiej w Londynie
Zobacz także
SCIENCE DAY: POLISH CONTRIBUTION
Science Day is a unique event, whose ambition is to promote science and technology among the general public. Our guests will have a chance to experience a day filled with presentations, workshops and lectures delivered by experienced Polish scientists and engineers working in the UK, as well as by special guests from Poland. Serdecznie zapraszamy na drugą edycję Science Day: Polish Contribution, polskiego festiwalu nauki w Londynie, który odbędzie się 10 marca 2019 roku w POSKu. Science Day to popularnonaukowe wydarzenie skierowane do szerokiej publiczności ze wszystkich grup wiekowych, podczas którego pragniemy popularyzować wiedzę o nauce i jej wykorzystywaniu w praktyce pośród zarówno polonijnej jak i brytyjskiej społeczności.
Sommerschule "Polish as a World Language"
The "Greifswalder Polonicum" is an international summer school on Polish science, culture and language. It is financed by the Alfried Krupp von Bohlen und Halbach-Stiftung, Essen, Germany. Seminars and evening lectures in English, German and Polish held by internationally renowned scholars provide the unique opportunity to learn more about the culture and diversities of Poland and the Polish language from a scientific perspective.
Sztuczna inteligencja w nauce i sztuce. Szanse i zagrożenia
Zapraszamy doświadczonych naukowców i młodych badaczy, doktorantów do udziału w V Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej organizowanej przez PUNO. Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do dyskusji i wymiany wiedzy na temat możliwości i wyzwań związanych ze sztuczną inteligencją, zwłaszcza w kontekście nauki, sztuki i edukacji. Zachęcamy uczestników do przedstawienia swoich badań i ustaleń w postaci referatu lub plakatu.
"Kot w mokrej trawie" Kornela Filipowicza – między czytaniem a tłumaczeniem
Serdecznie zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu „Czytanie Filipowicza". W fascynujący świat twórczości pisarza tym razem wejdziemy podczas rozmowy z Anną Zaranko, tłumaczką twórczość Filipowicza na język angielski.