Konkurs
Ciągły nabór do programu Granty Interwencyjne NAWA trwa do końca 2020 roku. O dofinansowanie w ramach szybkiej ścieżki mogą walczyć projekty z wszystkich dziedzin nauki, wymagające wykonania badań niezwłocznie, także z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.
Program dotyczy projektów, które dotyczą zdarzeń nagłych i w których istnieje potrzeba zaproszenia ekspertów z innego kraju lub wysłania polskich naukowców za granicę. Wnioski są rozpatrywane w ciągu 30 dni, co umożliwia niezwłoczne rozpoczęcie projektu i zbadanie efektów oraz znaczenia zjawiska w jak najszybszym terminie.
Wnioski składane w programie muszą obejmować działania badawcze, których realizacja, ze względu na konieczność szybkiego reagowania, nie jest możliwa w drodze aplikowania o inne istniejące mechanizmy finansowania. Otrzymanie grantu możliwe jest tylko wówczas, kiedy ubieganie się o standardowe źródła finansowania mogłoby doprowadzić do utracenia unikalnej szansy na rozwiązanie ważnego problemu.
Projekty w ramach programu mogą być realizowane przez okres od 3 do 12 miesięcy.
Wnioski w programie mogą składać polskie jednostki szkolnictwa wyższego i nauki. Nabór wniosków jest prowadzony w trybie ciągłym do 31 grudnia 2020 roku lub do wyczerpania budżetu programu.
W ramach programu mogą być finansowane następujące działania:
- koszty wynagrodzeń osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację działań w projekcie;
- koszty pozyskania ekspertyz, opracowań, zlecenia zadań o charakterze badawczym, analitycznym, statystycznym;
- koszty podróży i utrzymania poniesione w związku z realizacją projektu;
- koszty zakupu pozostałych towarów i usług niezbędnych do realizacji projektu.
Informacje
Zobacz także
Staże zagraniczne NAWA i NCN
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej i Narodowe Centrum Nauki zapraszają do składania wniosków w programie umożliwiającym realizowanie zagranicznych staży doktorskich (NAWA PRELUDIUM BIS 1).
Polskie Powroty– III edycja Programu
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaprasza do składania wniosków w programie „Polskie Powroty”. Program umożliwia polskim naukowcom powrót do kraju i zatrudnienie na uczelniach lub w innych instytutach, a także zdobycie grantu startowego na badania naukowe z zakresu badań podstawowych finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki.
Promocja języka polskiego
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaprasza do składania wniosków w programie, którego celem jest „promocja języka polskiego powiązana z elementami historii i kultury Polski poprzez finansowanie przedsięwzięć budujących jakość nauczania i prestiż języka polskiego jako obcego, trwale wpływających na wizerunek Polski w świecie”.
Polonista NAWA
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór do trzeciej edycji programu POLONISTA NAWA. Celem programu jest upowszechnianie języka polskiego w świecie przez umożliwienie obcokrajowcom zainteresowanym językiem polskim i polską kulturą podjęcia studiów lub realizacji projektów badawczych w Polsce.