Konkurs
III edycja konkursu o Polsko-Amerykańską Nagrodę Naukową PLUS
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej i The American Association for the Advancement of Science przyznają nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe osiągnięte w wyniku współpracy polsko - amerykańskiej. Przyznana zostanie parze naukowców – jednemu pracującemu w Polsce, a drugiemu w USA – za wybitne osiągnięcie naukowe w dowolnej dziedzinie, z wyjątkiem sztuk pięknych. Każdy z laureatów otrzyma 5 tys. USD.
Kandydaci do Nagrody mogą być zgłaszani przez wszystkich aktywnych członków polskiego i amerykańskiego środowiska naukowego. W konkursie dopuszczane są również autonominacje. Nagroda zostanie wręczona jesienią 2018 r. w Waszyngtonie.
Informacje
Zobacz także
Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe oraz za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej
Nagrody te przyznawane są na podstawie art. 32 ust. 5 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki, rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 15 stycznia 2013 r. w sprawie nagród za wybitne osiągnięcia naukowe oraz za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej oraz rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 grudnia 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie nagród za wybitne osiągnięcia naukowe oraz za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej.
Nagroda Insytutu De Republica
Instytut De Republica zaprasza do składania wniosków w corocznym konkursie o nagrodę Instytutu za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych i sztuki.
Teraz Polska Promocja i Rozwój
Zgłoszenie do XI edycji konkursu prac magisterskich Teraz Polska Promocja mogą przesyłać autorzy prac magisterskich, które zostały obronione na polskich lub zagranicznych uczelniach, o ile zostały obronione nie wcześniej niż 1 stycznia 2016 r. i dotyczą następującej tematyki: Wspieranie wzrostu gospodarczego oraz rozwoju społeczno-ekonomicznego Polski; Innowacyjność i przedsiębiorczość; Promocja Polski i polskich osiągnięć; Autorzy najlepszych prac otrzymają następujące nagrody finansowe: I miejsce - 7 000 zł; II miejsce - 5 000 zł; III miejsce - 3 000 zł. Przyznane zostaną także nagrody specjalne w formie nagród finansowych: Nagroda Ministra Sportu i Turystyki dla najlepszej pracy dotyczącej promocji sportu i turystyki; Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych dla najlepszej pracy dotyczącej promocji wizerunkowej Polski oraz promocji dyplomatycznej; Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla najlepszej pracy dotyczącej promocji polskiej branży i produktów rolno-spożywczych oraz promocji obszarów wiejskich w agroturystyce; Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszej pracy dotyczącej promocji kultury polskiej i dziedzictwa narodowego; Nagroda Instytutu Adama Mickiewicza dla najlepszej pracy dotyczącej promocji kultury polskiej zagranicą. Przyznane zostaną także nagrody dodatkowe, które stanowić będą staże i praktyki ufundowane przez organizatorów, patronów i partnerów oraz zgłoszenie fragmentów nagrodzonych prac do publikacji w e-booku pt „Teraz Polska Promocja tom IX”.
Ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę im. Jana Kochanowskiego organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studiów Polonistycznych
Laureatem Nagrody został Jörg Schulte za książkę "Jan Kochanowski i renesans europejski.Osiem studiów" (w przekładzie K. Wierzbickiej-Trwogi, Warszawa, Neriton 2012).