Konkurs
Towarzystwo Aktywnej Komunikacji ogłosiło towarzyszący Festiwalowi OPOWIADANIA 2018 konkurs na najlepsze opowiadanie roku.
Hasło przewodnie konkursu w roku 2018 brzmi: „ostatni bankiet prezydenta”.
Oceniając nadesłane prace, wybrany przez organizatora kurator konkursu zwróci uwagę na autorskie ujęcie hasła przewodniego. Organizator konkursu w celu ułatwienia interpretacji tegorocznego hasła przewodniego sformułował następującą podpowiedź: „Tak, ten ostatni bankiet prezydenta, na którym prezydent otrzymuje od swojego ostatniego bankiera tajemniczy ostatni blankiet ukryty w ostatnim bukiecie późnowiosennych żonkili, czyta zdawkowo zapisane tam zdanie, rozgląda się po sali i przypomina sobie, że już jutro jest jutro, nad którym nikt nie panuje”.
Prace o objętości nie większej niż 18 000 znaków ze spacjami można przesyłać do 1 sierpnia 2018 r. na adres konkurs@opowiadanie.org
Uczestnikiem konkursu może być każdy, bez względu na wiek, płeć, przynależność narodową, wyznawane poglądy polityczne i wierzenia religijne. Nadesłany utwór powinien mieć charakter autorski; musi być również napisany po polsku.
Teksty należy podpisać imieniem i nazwiskiem, a do e-maila należy dołączyć informacje kontaktowe (adres korespondencyjny, adres e-mail, numer telefonu).
Główną nagrodę w konkursie stanowi: 3000 zł brutto
Informacje
Powiązane z konkursem
Zobacz także
Konkursy 15. Międzynarodowego Festiwalu „Opowiadania” 2019
Towarzystwo Aktywnej Komunikacji zaprasza do składania prac w konkursach towarzyszących 15. edycji festiwalu: w konkursie na opowiadanie oraz na najlepszy przekład.
Konkurs na przekład opowiadania
Towarzystwo Aktywnej Komunikacji ogłosiło konkurs na przekład opowiadania towarzyszący Festiwalowi OPOWIADANIA 2018. Patronem Konkursu jest Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.
Konkurs na kryminał z okazji 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej
Akademia Górniczo-Hutnicza ogłosiła konkurs na opowiadanie kryminalne zawierające motyw uczelni. Wyróżnione prace zostaną opublikowane w zbiorze opowiadań.
Pokolenie Solidarności
Dla uczczenia 41. rocznicy powołania NSZZ „Solidarność” i w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Instytut Literatury organizuje konkurs literacki Pokolenie Solidarności. Zgłoszenia przyjmowane będą w trzech kategoriach – opowiadanie, powieść i non-fiction – od 1 lipca 2021 roku. Łączna pula nagród w konkursie wynosi minimum 200 000 PLN. Partnerem konkursu jest Instytut Dziedzictwa Solidarności.