Konkurs
Ministerstwo Edukacji i Nauki prowadzi nabór wniosków do programu, którego celem jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w tworzeniu wybitnie uzdolnionym absolwentom studiów pierwszego stopnia lub studentom po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich warunków rozwoju przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych albo twórczości artystycznej pod kierunkiem opiekuna naukowego albo artystycznego.
Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu, którego okres nie przekracza 48 miesięcy.
Projekt nie może obejmować działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa oraz wykonywanych przed dniem zawarcia umowy w ramach programu.
Koszt realizacji projektu nie może przekroczyć:
- 240 000 zł dla projektu z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych, dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu albo z dziedziny nauk rolniczych,
- 200 000 zł dla projektu z dziedziny nauk humanistycznych, z dziedziny nauk społecznych, z dziedziny nauk teologicznych albo z dziedziny sztuki.
Pierwszy nabór wniosków w ramach programu trwa do 18 lutego 2022 roku, do godz. 16.00.
Informacje
Zobacz także
Perły nauki II
Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w tworzeniu wybitnie uzdolnionym absolwentom studiów pierwszego stopnia lub studentom po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich warunków rozwoju przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych albo twórczości artystycznej pod kierunkiem opiekuna naukowego albo artystycznego. Drugi nabór wniosków w ramach programu potrwa od 1 września do 13 października 2023 roku.
Narodowy Program Rozwoju Humanistyki
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło nabór wniosków w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, moduły „Dziedzictwo narodowe”, „Uniwersalia 2.1” i „Uniwersalia 2.2”. Wnioski można składać do 31 października 2023 roku, godz. 16.00.
Popularyzator nauki. 17. edycja konkursu
Ruszyła 17. edycja konkursu Popularyzator Nauki. W ramach projektu nagradzane są osoby, zespoły i instytucje, które popularyzują naukę, pomagają zrozumieć zjawiska zachodzące wokół nas i przybliżają najnowsze wyniki badań.
Ruszyła kolejna edycja konkursu „Popularyzator Nauki”
To już 14. edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby, zespoły, media i instytucje popularyzujące naukę. Jak podkreślił przewodniczący Kapituły konkursu - prof. Michał Kleiber - „Popularyzowanie poznawczych celów i osiągniętych wyników prowadzonych badań to dzisiaj niezwykle ważna część misji uczonego”.