Konkurs
Regulamin III edycji konkursu SUPERHUMAN (2018)
Cele konkursu:
Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie tych studentów Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie, których zainteresowania bądź aktywność sprawiają, że można ich określić mianem humanistów z pasją. Konkurs ma promować ludzi, którzy nie ograniczają się do studiowania, ale też rozwijają swoje talenty muzyczne, literackie, aktorskie, lingwistyczne, malarskie, fotograficzne, sportowe, angażują się w działania o charakterze prospołecznym (jak np. pomoc potrzebującym czy opieka nad zwierzętami), bądź też wykazują aktywność na rzecz społeczności lokalnej czy organizacji studenckich. Pasją może być także działalność na polu naukowym: aktywne uczestnictwo w pracach kół naukowych, udział w konferencjach, publikacje.
Organizator konkursu:
Organizatorem konkursu SUPERHUMAN jest Wydział Humanistyczny UWM w Olsztynie, a patronat honorowy na konkursem objął Dziekan Wydziału Humanistycznego, dr hab. Andrzej Szmyt, prof. UWM.
Kapitułę konkursu tworzą przedstawiciele władz Wydziału Humanistycznego oraz reprezentanci pracowników i studentów, w tym członek Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego Wydziału Humanistycznego. Swojego przedstawiciela w Kapitule ma każda jednostka organizacyjna Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie. Decyzję o wyborze zwycięzcy IV edycji konkursu SUPERHUMAN Kapituła podejmuje większością głosów.
Kapituła konkursu:
- dr hab. Andrzej Szmyt, prof. UWM, Dziekan Wydziału Humanistycznego, patron honorowy konkursu
- dr Renata Rozbicka, Prodziekan ds. studenckich i promocji, przewodnicząca Kapituły
- dr Magdalena Makowska, pomysłodawczyni i koordynatorka konkursu
- dr Katarzyna Kodeniec, zwyciężczyni wydziałowego etapu konkursu BELFER
- Irena Rykunicz, wiceprzewodnicząca RWSS WH (ISW)
- mgr Marta Wiśniewska, zwyciężczyni I edycji konkursu SUPERHUMAN 2015
- Michał Ostrowski, zwycięzca II edycji konkursu SUPERHUMAN 2016
- Mateusz Mirczyński, zwycięzca III edycji konkursu SUPERHUMAN 2017
Uczestnicy konkursu:
Konkurs SUPERHUMAN adresowany jest do wszystkich studentów Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie (studia stacjonarne i niestacjonarne I, II oraz III stopnia/doktoranckie). Uczestnikiem konkursu SUPERHUMAN może być każdy, kto w roku akademickim 2017/18 jest pełnoprawnym studentem Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.
Harmonogram konkursu:
Konkurs SUPERHUMAN trwa od lutego 2018 roku do kwietnia 2018 roku, a jego finał odbędzie się podczas XII DNI HUMANA (kwiecień 2018).
Zgłoszenia udziału w konkursie:
Zgłoszenie udziału w konkursie następuje wyłącznie drogą elektroniczną. W celu dokonania zgłoszenia należy pobrać formularz, wypełnić go, a następnie odesłać na adres: superhumanuwm@gmail.com. Zgłoszenia dokonywane w innej formie lub nadesłane po wskazanym terminie (31 marca 2018, godz. 23:59) nie będą honorowane.
Formularz zgłoszeniowy do pobrania:
Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia lub do dyskwalifikacji kandydata, jeśli uzna, że osoba ta głosi poglądy lub podejmuje aktywność niezgodną z ideami szeroko rozumianego humanizmu, bądź też działa w sposób sprzeczny z misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i szkodzi wizerunkowi Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.
Zainteresowani udziałem w konkursie mogą zgłosić swoje kandydatury samodzielnie (wówczas należy wypełnić tylko pierwszą część formularza zgłoszeniowego), bądź też mogą zostać zgłoszony przez inną osobę, np. studenta lub wykładowcę Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie (osoba nominująca oprócz uzasadnienia zgłoszenia kandydata wypełnia także drugą część formularza, podając swoje dane kontaktowe).
Uczestnikami konkursu mogą być także osoby, które brały udział w I (2015), II (2016) i III (2017) edycji konkursu, a które już po zakończeniu tejże edycji rozpoczęły jakąś działalność bądź odniosły sukcesy, które mogą być przedmiotem oceny w konkursie.
Każda osoba, która do 31 marca 2018 roku nadeśle swoje zgłoszenie bądź zostanie zgłoszona do konkursu i będzie spełniała w/w warunki regulaminu, zostanie zakwalifikowana do jednej z następujących grup tematycznych:
- działalność społeczna (np. wolontariat, organizacje pozarządowe, samorząd studencki),
- kultura i sztuka (np. literatura, malarstwo, fotografia, muzyka),
- media i komunikacja (np. radio, TV, Internet),
- nauka (np. koła naukowe).
Wybór laureata:
Po 31 marca 2018 roku, gdy upłynie termin nadsyłania zgłoszeń, Kapituła wybierze liderów poszczególnych grup, a następnie - w wyniku głosowania - kwalifikowaną większością głosów wskaże zwycięzcę IV edycji konkursu. Kryteria, którymi będzie się kierowała Kapituła podejmując się oceny kandydata, to: kreatywność, zaangażowanie, aktywność, przedsiębiorczość, wrażliwość, dorobek artystyczny (w przypadku pasji artystycznej) bądź naukowy (w przypadku kandydatów - członków kół naukowych oraz studentów studiów doktoranckich). Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone podczas XII DNI HUMANA. Zwycięzca - oprócz tytułu laureata IV edycji konkursu SUPERHUMAN - otrzyma także nagrody rzeczowe.
Promocja medialna:
Organizator zobowiązuje się zapewnić promocję medialną wszystkich uczestników konkursu, w tym jego laureata. Przesłanie zgłoszenia oraz wyrażenie zgody na uczestnictwo w konkursie oznaczają, że student akceptuje zasady konkursu SUPERHUMAN i zezwala Organizatorowi na dysponowanie swoim wizerunkiem w zakresie niezbędnym do prowadzenia działań promocyjnych.
dr Magdalena Makowska
koordynatorka konkursu SUPERHUMAN
kontakt i aktualności:
e-mail:
fanpage: www.facebook.com/superhumanuwm
Informacje
Zobacz także
KONKURS RECYTATORSKI „POLSKA POEZJA XX I XXI WIEKU” (trzecia edycja)
Olsztyn, 12 grudnia 2016 r.
Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego 2020
Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego zaprasza do składania artykułów w III edycji Konkursu dla badaczy i publicystów piszących dla edukacji.
IX edycja Konkursu o Nagrodę im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego
Nabór prac do Konkursu na najlepsze dzieło humanistyczne trwa do 12 maja 2023 roku.
Mój doktorat w 180 sekund – 4. edycja konkursu
Ośrodek Kultury Francuskiej UW wraz z Ambasadą Francji zapraszają doktorantów do wzięcia udziału w 4. edycji konkursu.