Oferta edukacyjna
Po ukończeniu studiów łączących filologię polską z logopedią I stopnia absolwenci będą mogli kontynuować naukę na studiach magisterskich w celu uzyskania pełnych uprawnień logopedy. Dają one prawo prowadzenia diagnozy i terapii.
Wybierając filologię polskę z komunikacją medialną można pracować m.in. w mediach, urzędach, firmach jako specjalista PR-u, komunikacji społecznej, rzecznik prasowy, redaktor, a filologię polską ze specjalnością redakcyjno-wydawniczą - m.in. w wydawnictwach, mediach jako redaktor, korektor, edytor.
Zob. programy kształcenia, plany studiów: http://www.ujk.edu.pl/ifp/program-ksztalcenia-ifp
Informacje
Zobacz także
Filologia polska - studia magisterskie (stacjonarne)
Program studiów II stopnia na kierunku filologia polska pozwala pogłębić wiedzę w zakresie historii literatury, zwłaszcza najnowszej, metodologii badań literackich i językowych. Umożliwia doskonalenie kompetencji językowych i komunikacyjnych, a także intensywny rozwój w ramach wybranej przez siebie specjalności. Program stwarza możliwość łączenia studiów z praktyką zawodową lub dodatkowymi studiami na innych kierunkach i uczelniach europejskich. Pozwala zdobywać doświadczenia w pracy artystycznej i dziennikarskiej.
Filologia polska - studia magisterskie
Uniwersytet Szczeciński zaprasza do podjęcia studiów na kierunku filologia polska. Studia II stopnia trwają 4 semestry i umożliwiają uzyskanie stopnia zawodowego magistra.
Filologia polska - studia I stopnia
Kierunek filologia polska w PWSZ w Tarnowie prowadzony jest od początku istnienia uczelni, tj. od 1998 roku. Od roku akad. 2017/2018 Zakład Filologii Polskiej PWSZ w Tarnowie wprowadza do oferty studiów na kierunku Filologia polska nowe specjalności. Oprócz cieszącej się popularnością specjalności nauczycielskiej proponujemy specjalności: twórcze pisarstwo (studia pierwszego i drugiego stopnia); retoryka - sztuka skutecznej komunikacji społecznej (studia pierwszego i drugiego stopnia); komunikowanie medialne - słowo, tekst i obraz (studia pierwszego stopnia) i komunikowanie wizerunkowe: promocja, reklama i public relations (studia drugiego stopnia). Kształcenie na kierunku filologia polska w PWSZ w Tarnowie ma charakter praktyczny i odbywa się na podstawie autorskich programów. Zapraszamy do obejrzenia filmów o naszych specjalnościach: http://pwsztar.edu.pl/filologia-polska-nowa-oferta-ksztalcenia/?param=FP Więcej informacji pod linkiem: http://pwsztar.edu.pl/nowe-specjalnosci-kierunki-pwsz/?param=UCZELNIA
Filologia polska - studia licencjackie
Uniwersytet Szczeciński zaprasza do podjęcia studiów na kierunku filologia polska. Studia I stopnia trwają 6 semestrów i umożliwiają uzyskanie stopnia zawodowego licencjata. W trakcie studiów uruchamiane są specjalności: