Oferta edukacyjna
Logopedia - studia II stopnia
Kierunek Logopedia na UWM powstał jako wynik współpracy trzech Wydziałów UWM w Olsztynie: Humanistycznego, Medycznego oraz Nauk Społecznych. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy Wydziału Humanistycznego, Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Nauk Medycznych UWM oraz doświadczeni logopedzi posiadający uprawnienia do wykonywania zawodu logopedy.
Wydział Humanistyczny dysponuje odpowiednią bazą lokalową do prowadzenia tego typu studiów, m.in. nowoczesnym gabinetem logopedycznym z lustrem weneckim, umożliwiającym obserwację zajęć.
Oferowane kształcenie w pełni umożliwia nabycie uprawnień do wykonywania zawodu logopedy i uwzględnia wszelkie wymogi Polskiego Związku Logopedów, dotyczące certyfikatu zawodowego logopedy, oraz spełnia standardy godzinowe kształcenia logopedów. Kierunek uzyskał pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej – najważniejszej w Polsce instytucji oceniającej jakość kształcenia złożonej z grona niezależnych ekspertów.
Po ukończeniu logopedii absolwent jest przygotowany do pracy w różnych instytucjach działających w sferze językowej komunikacji publicznej. Absolwent może znaleźć zatrudnienie w: szkolnictwie, placówkach służby zdrowia typu ambulatoryjnego, w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w domach kultury, domach pomocy społecznej i w sanatoriach. Jako specjalista w zakresie emisji głosu oraz kształtowania prawidłowości i korygowania wad wymowy może być zatrudniony w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych oraz innych placówkach zatrudniających ludzi zawodowo operujących głosem. Może również otworzyć własną prywatną praktykę logopedyczną.
Wymagane dokumenty:
- Podanie i życiorys (na formularzu);
- Świadectwo dojrzałości w oryginale lub odpis świadectwa dojrzałości wydany przez szkołę/ Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub kopia świadectwa dojrzałości poświadczona notarialnie lub przez wydziałową (kierunkową) komisję rekrutacyjną;
- Świadectwo ukończenia szkoły średniej w oryginale lub kopia poświadczona notarialnie lub przez wydziałową (kierunkową) komisje rekrutacyjną;
- Orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do studiów na obranym kierunku, zgodnie z obowiązującymi uregulowaniami prawnymi;
- 5 fotografii o wymiarach 35 x 45 mm, na jasnym tle, przedstawiające osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami w taki sposób, aby ukazywały głowę w pozycji lewego półprofilu i z widocznym lewym uchem, z podaniem na odwrocie imienia (imion) i nazwiska oraz numeru PESEL;
- Kserokopia dowodu osobistego – strony 1 i 2;
- Dowód opłaty rekrutacyjnej.
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia II stopnia (magisterskie) do pliku dokumentów zobowiązani są dołączyć:
- Dokument potwierdzający ostateczny wynik studiów I stopnia (bez wyrównania do pełnej oceny) wg wzoru określonego przez UWM;
- Odpis dyplomu ukończenia studiów I stopnia (zawodowych).
Więcej informacji - na stronie Instytutu Polonistyki i Logopedii.
Informacje
Zobacz także
Logopedia - studia I stopnia
Kierunek Logopedia na UWM powstał jako wynik współpracy trzech Wydziałów UWM w Olsztynie: Humanistycznego, Medycznego oraz Nauk Społecznych. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy Wydziału Humanistycznego, Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Nauk Medycznych UWM oraz doświadczeni logopedzi posiadający uprawnienia do wykonywania zawodu logopedy.
Filologia polska - studia II stopnia
Studia II stopnia trwają 4 semestry, umożliwiają zdobycie tytułu magistra. Celem kształcenia na kierunku filologia polska jest zdobycie wiedzy z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa i kulturoznawstwa.
Filologia polska - studia II stopnia
Insytut Filologii Polskiej UJK zaprasza na studia II stopnia na kierunku filologia polska i proponuje następujące specjalności:
Filologia polska - studia I stopnia
Studia I stopnia trwają 6 semestrów i umożliwiają uzyskanie stopnia zawodowego licencjata. Wybór i realizacja specjalności skutkuje odpowiednim wpisem w dyplomie absolwenta (oraz wykazem przedmiotów wraz z ocenami w suplemencie do dyplomu). Ci, którzy nie zdecydowali się na jedną z trzech specjalności, mogą podjąć zajęcia w ramach opcji specjalnościowych (wykaz przedmiotów wraz z ocenami w suplemencie do dyplomu, bez wpisu w dyplomie).