Wydarzenie
Adlojada 2019
VIII Dni Kultury Żydowskiej
VIII Dni Kultury Żydowskiej poświęcone będą nieoczywistym relacjom pomiędzy kulturą i środkami masowego przekazu. Wystawy, dyskusje, spektakle, koncerty, wykłady, warsztaty, prezentacje dotyczyć będą między innymi takich zagadnień jak: reprezentacja kultury elitarnej i popularnej w mediach; sacrum i profanum w środkach masowego przekazu; polityka i kultura w mediach; reprezentacja grup środowiskowych i wiekowych w środkach masowego przekazu; media zaangażowane; pluralizm współczesny; religia w radiu, telewizji, prasie. Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu będziemy eksponować rolę kultury (i mediów) w kształtowaniu wspólnot lokalnych i regionalnych (miejskich, dzielnicowych, osiedlowych, szkolnych).
W trakcie festiwalu dyskutować będziemy o współczesnych koncepcjach kultury i mediów, tak jak się je rozumie w literaturze, filozofii i sztuce. Uczestnicy kolejnych spotkań festiwalowych podejmować będą także tematy, które mają podstawowe znaczenie dla rozumienia współczesnej debaty publicznej (terytorialne i ideowe zróżnicowanie mediów; środowiska lokalne i centralne w środkach masowego przekazu; rola mediów w animowaniu i podtrzymywaniu współczesnych konfliktów; współczesne marsze i pochody w radiu, telewizji, internecie i prasie; sfera symboliczna w mediach; przemoc symboliczna w mediach; kultura karnawalizacji życia społecznego i kultura negocjacji kulturowej; formy upamiętniania rocznic lokalnych i państwowych w mediach).
Miejscem festiwalowym będzie Piwnica Kany – pub współpracujący ze szczecińskim Teatrem Kana i znajdujący się tuż obok jego siedziby. Będzie to miejsce, w którym uczestnicy Adlojady będą mogli odpocząć i podzielić się wrażeniami z przebytych wydarzeń. Festiwalowym wieczorom będzie towarzyszyć muzyka na żywo.
Informacje
Zobacz także
Media regionalne w niepodległej Polsce. 1918-2018
Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową, podczas której naukowemu namysłowi zostanie poddany szeroko pojmowany fenomen nieogólnokrajowych środków masowego komunikowania - ich dynamika oraz obecny stan.
Język a media. Zjawiska językowe i komunikacyjne we współczesnych mediach
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprazsza na II Interdyscyplinarną konferencję naukową "Język a media. Zjawiska językowe i komunikacyjne we współczesnych mediach", która odbędzie się w dniach 30–31 marca 2017 r.
Media w społeczeństwie – społeczeństwo w mediach
Katedra Nauk Ekonomicznych i Społecznych oraz Katedra Anglistyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej zapraszają na interdyscyplinarną konferencję naukową pt. MEDIA W SPOŁECZEŃSTWIE – SPOŁECZEŃSTWO W MEDIACH.
IX Ogólnopolska Naukowa Konferencja Studencko-Doktorancka Język jako świadectwo kultury
Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kieleckie Towarzystwo Naukowe, Studenckie Koło Naukowe Dialektologiczne mają zaszczyt zaprosić na IX Ogólnopolską Naukową Konferencję Studencko--Doktorancką Język jako świadectwo kultury