Wydarzenie
Edycja łacińsko-polskich rękopisów z XIV i XV wieku. Zarys projektu / spotkanie z cyklu "Hortus Deliciarum"
Pracownia Łaciny Średniowiecznej Instytutu Języka Polskiego PAN oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Hortus Deliciarum".
12 maja (piątek) o godz. 13:00 dr hab. Maria Trawińska, prof. IS PAN, wygłosi referat pt. "Edycja łacińsko-polskich rękopisów z XIV i XV wieku. Zarys projektu" (streszczenie: http://scriptores.pl/hortus/archiwum/spotkanie-xi/).
Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w sali konferencyjnej Instytutu (Kraków, al. Mickiewicza 31). Będzie można je również śledzić w Internecie na kanale cyklu pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCTPB8Jskj51J3DqA6nO5isA.
Informacje
Zobacz także
Katrien Depuydt: DiaMaNT, diachroniczny leksykon semantyczny holenderskiego. Od słownika historycznego do cyfrowego / połączone spotkanie z cykli: Lunch z humanistyką cyfrową i Hortus Deilciarum
Pracownia Metodologiczna oraz Pracownia Łaciny Średniowiecznej IJP PAN w Krakowie oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego zapraszają na połączone spotkanie z cykli: Lunch z humanistyką cyfrową i Hortus Deilciarum, odbywające się w piątek 24 listopada 2017 r. o godz. 13:00. Gościem spotkania będzie Katrien Depuydt (/instituut voor de Nederlandse taal/), która zaprezentuje referat: "DiaMaNT, a diachronic semantic lexicon of Dutch. From historical dictionary to computational lexicon" - "DiaMaNT, diachroniczny leksykon semantyczny holenderskiego. Od słownika historycznego do cyfrowego".
Dialogi staropolskie - spotkanie I
Pracownia Języka Staropolskiego Instytutu Języka Polskiego PAN zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu "Dialogi staropolskie".
"Słownik łaciny średniowiecznej w Polsce" na tle przemian ideowych i technologicznych we współczesnej humanistyce
Zapraszamy na otwarte spotkanie naukowe filologii klasycznej UKSW (21 marca 2016 r. , o godz. 15.00 w sali 223, ul. Dewajtis 5). Z referatem zatytułowanym "Słownik łaciny średniowiecznej w Polsce" na tle przemian ideowych i technologicznych we współczesnej humanistyce wystąpi prof. dr. hab. Michał Rzepiela, kierownik Pracowni "Słownika łaciny średniowiecznej w Polsce" Instytutu Języka Polskiego PAN.
Spotkanie edytorów i leksykografów cyfrowych
W spotkaniu wezmą udział zespoły zajmujące się filologicznymi projektami cyfrowymi: