Wydarzenie
Jak wydawać teksty dawne
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej konferencji z cyklu Staropolskie Spotkania Językoznawcze, zatytułowanej „Jak wydawać teksty dawne”, organizowanej przez Zakład Historii Języka Polskiego (Instytut Filologii Polskiej UAM) w dniach 16–17 marca 2016 r.
Formułą przyjętą podczas Staropolskich Spotkań Językoznawczych jest dyskusja nad przesłanymi uprzednio referatami. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt mailowy z sekretarzami Konferencji: dr Dorotą Rojszczak-Robińską (d_rojszczak@poczta.onet.pl), mgr Karoliną Borowiec (karolina.borowiec90@gmail.com) lub mgr Dorotą Masłej (dorotkamaslej@gmail.com), w celu uzyskania dostępu do tekstów.
Konferencja wpisuje się w działania Humanistycznego Konsorcjum Naukowego „Horyzonty i źródła nowej humanistyki. Język, literatura, kultura, edukacja”, prowadzonego przez Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz Wydział Polonistyki UJ, i odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej oraz Instytutu Filologii Polskiej UAM. Program konferencji na plakacie.
Informacje
Zobacz także
Audiodeskrypcja i jej pogranicza
Zakład Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki IFP UAM, Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Naukowe Koło Audiodeskryberów mają zaszczyt zaprosić na międzynarodową konferencję Audiodeskrypcja i jej pogranicza, która odbędzie się w dniach 9–11 maja 2016 r. na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ministerstwa Cyfryzacji. Program konferencji w załączniku.
Imagologia i komparatystyka. Wokół obrazów inności w kulturze Europy Środkowej i Wschodniej
Zakład Komparatystyki Literackiej i Kulturowej IFP zaprasza na międzynarodową konferencję „Imagologia i komparatystyka. Wokół obrazów inności w kulturze Europy Środkowej i Wschodniej”, która odbędzie się w Instytucie Filologii Polskiej UAM 19 i 20 września. Program w załączniku.
Źródła staropolskich apokryfów. Pytania, problemy, perspektywy (UWAGA: WYDARZENIE ODWOŁANE. O nowym terminie organizatorzy poinformują wkrótce)
Do 31 grudnia 2019 roku można nadsyłać zgłoszenia na konferencję Źródła staropolskich apokryfów. Pytania, problemy, perspektywy, która odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia 2020 r. na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu.
Powinowactwa retoryki
Zakład Retoryki, Pragmalingwistyki i Dziennikarstwa Instytutu Filologii Polskiej, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Zespół Kultury Żywego Słowa Rady Języka Polskiego zapraszają do udziału w konferencji naukowej „Powinowactwa retoryki”, która odbędzie w dniach 6-8 czerwca 2016 roku. Jest to czwarte spotkanie poświęcone zagadnieniom retorycznym organizowane w Poznaniu. Tym razem przyjrzymy się związkom retoryki z filozofią, szeroko pojętą komunikacją medialną, komunikacją polityczną, ale też sztuką wizualną, teatralną i muzyczną. Ilustracją retoryki muzycznej będzie koncert „Vioratoria” w wykonaniu studentów i pedagogów Zakładu Instrumentów Historycznych Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, na który również serdecznie zapraszamy (7 czerwca, godz. 19.30 Aula im. S. Stuligrosza, ul. św. Marcin 87).