Wydarzenie
Mówić, czytać, klikać? Rewolucja komunikacyjna i jej następstwa
Pierwszy wykład pt. "Mówić, czytać, klikać? Rewolucja komunikacyjna i jej następstwa" z cyklu "Przekroje i zbliżenia. Wykłady Markiewiczowskie" wygłosi prof. Andrzej Mencwel z Uniwersytetu Warszawskiego.
Informacje
Zobacz także
Przekroje i zbliżenia. Wykłady Markiewiczowskie: "Archiwum Herberta"
Zapraszamy do uczestnictwa w siódmym wykładzie z cyklu "Przekroje i zbliżenia. Wykłady Markiewiczowskie", zatytułowanym "Archiwum Herberta", który odbędzie się we wtorek 14 grudnia 2021 o godz. 17.30 w Książnicy Pomorskiej w Szczcinie w Sali im. prof. H. Markiewicza, a dodatkowo będzie transmitowany na stronie facebook.com/ksiaznicapomorska
Rola dotyku we współczesności. Kultura i literatura / wykład prof. dr hab. Anny Łebkowskiej z cyklu "Przekroje i zbliżenia. Wykłady Markiewiczowskie"
W latach 2008 - 2011 Książnica Pomorska zakupiła, dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, liczącą ok. 40 tys. woluminów bibliotekę naukową prof. Henryka Markiewicza, wybitnego polskiego literaturoznawcy. Oprócz księgozbioru pozyskane zostały także rękopiśmienne archiwalia i korespondencja.
Dr hab. Zdzisław Darasz: Dialekty, bilingwizm, dyglosja w słoweńskiej przestrzeni komunikacyjnej / wykład z cyklu "Spotkanie z gwarą"
Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej (I piętro), Instytutu Języka Polskiego PAN przy al. A. Mickiewicza 31 w Krakowie.
AUTORefleksja: „ja” czy „my” i „Ty”? Wszyscy jesteśmy uchodźcami, kobietami, LGBT i osobami z niepełnosprawnością – wykład dra hab. T. Kitlińskiego
W imieniu Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. I. Opackiego oraz Koła Naukowego Doktorantów Wydziału Filologicznego zapraszamy na wykład dr hab. Tomasza Kitlińskiego zatytułowany „AUTORefleksja: „ja” czy „my” i „Ty”? Wszyscy jesteśmy uchodźcami, kobietami, LGBT i osobami z niepełnosprawnością”.