Wydarzenie
"Naród i regiony" - Konferencja z cyklu "Nowy regionalizm w badaniach literackich"
Uniwersytet w Białymstoku, Wydział Filologiczny Zespół Badań Regionalnych, Zakład Literatury Oświecenia i Romantyzmu oraz Komitet Nauk o Literaturze Polskiej Akademii Nauk, Galeria Arsenał w Białymstoku
zapraszają na VII konferencję naukową z cyklu „Nowy regionalizm w badaniach literackich”
Uniwersytet w Białymstoku, Wydział Filologiczny
Zespół Badań Regionalnych,
Zakład Literatury Oświecenia i Romantyzmu oraz
Komitet Nauk o Literaturze Polskiej Akademii Nauk,
Galeria Arsenał w Białymstoku
zapraszają na VII konferencję naukową z cyklu
„Nowy regionalizm w badaniach literackich”
NARÓD i REGIONY
Tradycje regionalizmu literackiego
w perspektywie nowoczesności (XIX–XXI w.)
Białystok/26–27 kwietnia 2018
Informacje
Zobacz także
Romantyzm uniwersytecki. Kulturotwórcza rola ośrodków akademickich w I połowie XIX wieku
W dniach 16-17 października br. na Wydziale Filologicznym UwB w Białymstoku odbyła się konferencja naukowa "Romantyzm uniwersytecki. Kulturotwórcza rola ośrodków akademickich w I połowie XIX wieku". Organizatorem konferencji był Zakład Literatury Oświecenia i Romantyzmu UwB.
Przewodnik, bedeker, poradnik w literaturach regionalnych / konferencja naukowa
W dniach 8-10 października 2017 odbędzie się w Szczecinie konferencja naukowa „Przewodnik, bedeker, poradnik w literaturach regionalnych” . Konferencja odbywa się w ramach cyklu „Nowy regionalizm w badaniach literackich”. Współorganizatorami konferencji są: Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, Komitet Nauk o Literaturze Polskiej Akademii Nauk, Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Szczecinie, Polskie Towarzystwo Autobiograficzne.
Lubuska literatura osadnicza jako narracja założycielska regionu – prezentacja publikacji dr Kamili Gieby
23 maja br. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z panią dr Kamilą Giebą, pracownikiem Zakładu Teorii Literatury i Krytyki Literackiej w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogóskiego. Na prezentację książki pt. Lubuska literatura osadnicza jako narracja założycielska regionu dr Kamili Gieby zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Spotkanie poprawdzi Katarzyna Meller-Rebelska.
14. edycja Lubuskiego Wawrzynu Naukowego
28 lutego 2019 r. pani prof. dr hab. Małgorzata Mikołajczak została uhonorowana dyplomem Lubuskiego Wawrzynu Naukowego za osiągnięcia naukowe, a w szczególności za realizację projektu pn. „Regionalizm w badaniach literackich: tradycja i nowe orientacje”. Ponadto pani dr Kamila Gieba otrzymała nominację do nagrody za książkę pt. „Lubuska literatura osadnicza jako narracja założycielska regionu”.