Wydarzenie
Prelekcje dotyczące krytyki literackiej
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza oraz Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają na prelekcje z cyklu „Bliżej krytyki literackiej”.
Referaty wygłoszą:
dr hab. Urszula Kowalczuk, prof. UW
Krytyka a rozwój badań literackich w drugiej połowie XIX wieku
oraz
dr hab. Jan Wolski, prof. UR
„Cudowny stop elementów”. Dla kogo jest poezja i po co (garść refleksji krytycznoliterackich)
Prelekcje odbędą się w trybie online. Dane do logowania:
Link: https://zoom.us/j/92269293998?pwd=Iaaufo9Ue1Q1exPRPjSNOMTzQignGF.1
Identyfikator spotkania: 922 6929 3998
Kod dostępu: 953470
Informacje
Zobacz także
Prelekcje z cyklu "Bliżej krytyki literackiej"
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza oraz Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają na prelekcje dr hab. Urszuli Kowalczuk, prof. UW Krytyka a rozwój badań literackich w drugiej połowie XIX wieku oraz dr. hab. Jana Wolskiego, prof. UR „Cudowny stop elementów”. Dla kogo jest poezja i po co (garść refleksji krytycznoliterackich), które odbędą się w ramach cyklu „Bliżej krytyki literackiej”.
Krytycy i ich pokolenia
U n i w e r s y t e t K a z i m i e r z a W i e l k i e g o w B y d g o s z c z y
Debata „Być pisarzem w Szczecinie”
W ostatni wtorek bieżącego miesiąca, 29 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00, w Teatrze Polskim odbędzie się debata pt.: „Być pisarzem w Szczecinie”.
Polskie przestrzenie wolności i ich reprezentacje w literaturze XIX wieku– wykłady dr Renaty Gadamskiej-Serafin i dr. hab. Kazimierza Maciaga
Dyrekcja Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Rzeszowie zapraszają na prelekcje: