Wydarzenie
Promocja książki o zaburzeniach u osób ze spektrum autyzmu
Otwórzmy świat. O komunikacji, zachowaniu i zaburzeniach u osób ze spektrum autyzmu
Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane tematyką autyzmu, a w szczególności pracowników naukowych, seminarzystów, uczestników studiów z zakresu logopedii i terapeutów, na spotkanie promujące tom: „Otwórzmy świat. O komunikacji, zachowaniu i zaburzeniach u osób ze spektrum autyzmu”. Odbędzie się ono 13 XII 2018 r. (czwartek) o godz. 10.00 w auli B2. Uczestnicy spotkania otrzymają tom w prezencie.
Informacje
Zobacz także
V Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna
19 listopada w Warszawie odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna Uczestnicy konferencji będą mogli zgłębić swoją wiedzę w takich obszarach, jak: metody diagnozowania i terapii logopedycznej dzieci z zaburzeniami autystycznymi terapia zaburzeń komunikacji, metoda krakowska, komunikacja alternatywna i wspomagająca Program konferencji: Panel 1 Metody diagnozowania autyzmu Wczesna diagnoza autyzmu Wywiad i obserwacja – cele i formy obserwacji dziecka Narzędzia wykorzystywane w badaniach przesiewowych i rozpoznawaniu ryzyka ASD Autyzm i zaburzenia podobne – różnice i przeciwieństwa PANEL 219 Metody terapii logopedycznej dostosowane do potrzeb pacjentów z zaburzeniami autystycznymi 1. Terapia zaburzeń komunikacji u dzieci autystycznych
Mózg - język - komunikacja
Zapraszamy do udziału w konferencji logopedów, neurologopedów, psychologów, pedagogów, fizjoterapeutów, językoznawców, literaturoznawców, lekarzy oraz wszystkich zainteresowanych specyfiką zaburzeń językowych u dzieci oraz osób dorosłych.
III Łódzkie Seminarium Logopedyczne Diagnoza i terapia osób dorosłych z zaburzeniami mowy
Zakład Dialektologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do udziału w III Łódzkim Seminarium Logopedycznym Diagnoza i terapia osób dorosłych z zaburzeniami mowy, które odbędzie się 22 września 2018 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173.
Wykład prof. UŚ , dr hab. Danuty Pluty-Wojciechowskiej dotyczące diagnozy i terapii zaburzeń komunikacji językowej u osób z rozszczepem wargi i podniebienia
Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. UJK dr hab. Piotr Zbróg oraz Kierownik studiów podyplomowych z logopedii ogólnej dr Ewa Boksa serdecznie zapraszają studentów filologii polskiej spec. nauczycielska z logopedią oraz słuchaczy studiów podyplomowych z logopedii ogólnej, jak również innych kierunków pedagogicznych na wykłady prof. UŚ, dr hab. Danuty Pluty-Wojciechowskiej dotyczące diagnozy i terapii zaburzeń komunikacji językowej u osób z rozszczepem wargii podniebienia.