Wydarzenie
Spotkanie autorskie z Radkiem Knappem
Zapraszamy na spotkanie autorskie z polsko-austriackim pisarzem Radkiem Knappem (spotkanie w języku polskim). Odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (14.12.2022, godz. 13.15, aula 37).
Radek Knapp urodził się w roku 1964 w Warszawie, a od 1976 roku mieszka w Wiedniu. Studiował filozofię, obecnie żyje jako niezależny pisarz w Wiedniu i pod Warszawą. Po zbiorze opowiadań "Franio", który zdobył nagrodę literacką Aspekte, Knapp odniósł wielki sukces powieścią "Lekcje pana Kuki". Opowieści Knappa charakteryzuje humor, ironia, wartka akcja. Bohaterzy mają często podobną historię jak Knapp - również ich centralnym doświadczeniem życiowym jest doświadczenie emigracji. W 2008 roku miała miejsce ekranizacja powieści "Lekcje pana Kuki".
Z serdecznymi pozdrowieniami -
dr hab. Aneta Jachimowicz, prof. UWM
Kierownik Katedry Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych
Informacje
Zobacz także
XX Festiwal Nauki w Warszawie
Spotkania XX Festiwalu Nauki organizowane są przez instytucje naukowe, edukacyjne, upowszechniające kulturę oraz stowarzyszenia i towarzystwa naukowe. Od kilku lat w ramach Festiwalu swoje spotkania przygotowuje ponad sto instytucji, co roku też nowe instytucje dołączają do grona organizatorów.
WYKŁAD OTWARTY - JAKUB ŻULCZYK
Spotkanie z pisarzem i dziennikarzem, przedstawicielem prozy najnowszej najmłodszego pokolenia.
"Wolność emigrantów" - spotkanie z Tadeuszem Nowakowskim wydawcą polskich pisarzy w Szwecji
Instytut Badań Literackich PAN oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zapraszają na spotkanie z p. Tadeuszem Nowakowskim wydawcą polskich pisarzy w Szwecji.
Dr hab. Anna Zajchowska-Bołtromiuk: Dominikańska lekcja historii Polski. Wątki historyczne w późnośredniowiecznych kazaniach z bibliotek polskich dominikanów / spotkanie z cyklu "Dialogi staropolskie"
Pracownia Języka Staropolskiego Instytutu Języka Polskiego PAN zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Dialogi staropolskie". Dr hab. Anna Zajchowska-Bołtromiuk wygłosi referat pt. „Dominikańska lekcja historii Polski. Wątki historyczne w późnośredniowiecznych kazaniach z bibliotek polskich dominikanów”.