Wydarzenie
„Zrozumieć uczelnię. Autoetnografie” - dyskusja „Tekstów Drugich”
Redakcja „Tekstów Drugich” serdecznie zaprasza na dyskusję wokół numeru 1/2023 Zrozumieć uczelnię. Autoetnografie, która odbędzie się w środę 4 października, o godz. 17.30 w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
Udział w spotkaniu wezmą: Magdalena Matysek-Imielińska,Tomasz Rakowski, Agata Skórzyńska z projektu „Społeczne Obiegi Wiedzy Akademickiej” (https://spoleczneobiegiwiedzy.pl/) i członkowie redakcji: Jakub Momro i Anna Nasiłowska.
Informacje
Zobacz także
Dyr. Andrzej Paluchowski: Uwagi o przenikaniu piśmiennictwa emigracyjnego do kraju
15 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-102 odbędzie się wykład gościnny Andrzeja Paluchowskiego „Uwagi o przenikaniu piśmiennictwa emigracyjnego do kraju”. Wykład będzie dotyczyć "szlachetnego oszustwa" i przedstawi relację z pierwszej ręki o drugim obiegu.
Pamięć Zagłady w polsko- i niemieckojęzycznej literaturze autorek i autorów drugiego i trzeciego pokolenia post-Szoa
Międzynarodowa konferencja naukowa: „Pamięć Zagłady w polsko- i niemieckojęzycznej literaturze autorek i autorów drugiego i trzeciego pokolenia post-Szoa”.
II ZIELONOGÓRSKIE SPOTKANIA POPKULTURALNE
"Pokazać zło. Psychopatia w filmie" będzie tematem drugiego seminarium naukowego z cyklu "Zielonogórskie Spotkania Popkulturalne".
„Znać inny język to jak posiadać drugą duszę” / międzynarodowa konferencja glottodydaktyczna
17 października w Gdańsku odbędzie się międzynarodowa konferencja glottodydaktyczna "Znać inny język to jak posiadać drugą duszę – Lekcje języka polskiego i kultury polskiej – doświadczenia, dylematy". Organizatorami konferencji są Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców IFP UG oraz Pracownia Języka Polskiego jako Obcego i Drugiego. Patronat honorowy nad konferencją objął Rektor Uniwersytetu Gdańskiego.