Aktualność
Seminarium dotyczące kompetencji polonistycznych
Zapraszamy na kolejne spotkanie poświęcone wykorzystywaniu kompetencji nabywanych w trakcie studiów polonistycznych. Już 10 kwietnia porozmawiamy z Teresą Naumiuk i Sylwią Kuś z firmy wydawniczej AtOnce.

Podczas spotkania podejmiemy temat społecznego odbioru polonistyki i zastosowania umiejętności polonistycznych na dzisiejszym rynku pracy.
Porozmawiają z nami:
Teresa Naumiuk - polonistka, Dyrektor ds. wydawniczych w firmie AtOnce. Doświadczona redaktorka i korektorka. Odpowiedzialna za rekrutację do zespołu redakcyjnego i korektorskiego. Opowie m.in. o tym, jakie kompetencje są ważne z punktu widzenia pracy w wydawnictwie, jak należy je komunikować w rozmowie z pracodawcą, jak zdobywać doświadczenie, by bez trudu odnaleźć się na rynku pracy.
Sylwia Kuś - Dyrektor ds. rozwoju w AtOnce. Odpowiedzialna za kontakty z partnerami biznesowymi. Wspiera wydawców merytorycznie i formalnie, poszukuje najlepszych rozwiązań, jest specjalistką w zawiłościach prawa zamówień publicznych.
Spotkanie odbędzie się na platformie Google Meet: https://meet.google.com/nnv-rtbf-rxc
W czasie spotkania porozmawiamy o różnych aspektach pracy w wydawnictwie, kompetencjach, jakie są do tego potrzebne i o tym, jak o nich mówić, szansach rozwoju i wyzwaniach stojących przed redaktorami.
Serdecznie zapraszamy!
Informacje
Zobacz także
Ukazał się „Słownik eponimów dla uczących się języka polskiego jako obcego”
Miło nam poinformować, że ukazał się „Słownik eponimów dla uczących się języka polskiego jako obcego” autorstwa prof. UAM dr hab. Magdaleny Graf, dr Ewy Nowak-Pasterskiej (z Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki IFP UAM) i dr Marty Nowak (Uniwersytet w Lublanie).
Odszedł Wasyl Sagan
Odszedł Wasyl Sagan, ukraiński literaturoznawca i tłumacz literatury polskiej.
Przesunięcie terminu nadsyłania propozycji do "Wielogłosu"
Redakcja "Wielogłosu" informuje, że termin nadsyłania propozycji do numeru "Literaturoznawcze studia o niepełnosprawności" został przesunięty na 30 września 2025. Numer ten zostanie opublikowany jako "Wielogłos" 2026/1.
Nagranie i prezentacja z seminarium Ewy Pakalskiej już dostępne!
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Uczestnikom spotkania za obecność, pytania i komentarze! Udostępniamy nagranie z seminarium Ewy Pakalskiej, opatrzone transkrypcją, oraz uzupełnioną przez Prelegentkę wersję prezentacji.
"Geopolonistyka" - zaproszenie do wypełnienia elektronicznej ankiety
Serdecznie zapraszamy do udziału w "Geopolonistyce", której celem jest stworzenie interaktywnej, wielojęzycznej bazy danych dotyczących polonistyki w świecie. Informacje w formie tekstu, zdjęć, nagrań, podcastów, dla których podstawowym przewodnikiem jest interaktywna mapa, mają tworzyć syntetyczną wiedzę o aktualnym stanie oraz historii polonistyki.