Полонистический бюллетень
Конкурсов на сайте:
Сортировать по

Продвигаемое

07.11.2022

Monografie FNP

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej zaprasza do składania wniosków w konkursie umożliwiającym sfinansowanie wydania pracy z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. 

04.11.2022

Nagroda za Twóczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

Miasto Gdańsk

Gdańsk honoruje tłumaczy literatury. Do 30 listopada trwają zgłoszenia do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w dwóch kategoriach: za przekład dzieła oraz za całokształt twórczości translatorskiej. Statuetki oraz nagrody (odpowiednio 30 000 zł oraz 50 000 zł) zostaną wręczone 21 kwietnia 2023 r. podczas gali towarzyszącej Gdańskim Spotkaniom Literackim „Odnalezione w tłumaczeniu”.

07.10.2022

Program wymiany osobowej studentów i naukowców w ramach współpracy bilateralnej

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaprasza do składania wniosków w programie, którego celem jest zwiększenie internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego, nawiązywanie współpracy akademickiej i jej realizacja poprzez wymianę osobową studentów i pracowników naukowych oraz współpracę bilateralną na poziomie krajowym lub resortowym.

Недавно добавленные

07.10.2022

„Uchodźcy i my. Twoja opowieść”. Konkurs na tekst

Instytut Literatury

Instytut Literatury zaprasza do udziału w konkursie Uchodźcy i my. Twoja opowieść. Przyjmowane są teksty przedstawiające prawdziwą opowieść i doświadczenia Polaków związane z goszczeniem uchodźców wojennych z Ukrainy.

07.10.2022

Publishing Proposals

Instytut Książki

Instytut Książki zaprasza do nadsyłania zgłoszeń w programie, którego celem jest wsparcie tłumaczeń i promocja polskich wydawnictw za granicą.

28.06.2022

Fundusz Wieczysty im. Olgi Rok

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce ogłosiła XI edycję Konkursu im. Olgi Rok dla bibliotekarek z całej Polski. Kandydatki mogą ubiegać się o stypendium w dwóch kategoriach: placówka biblioteczna mniejsza oraz placówka biblioteczna większa.

18.05.2022

Idea dobra wspólnego w polskiej literaturze XIX wieku

Instytut De Republica

Instytut De Republica prowadzi nabór propozycji wydawniczych, dotyczących „Idei dobra wspólnego w polskiej literaturze XIX wieku”. Jego celem jest wyłonienie, a następnie publikacja najlepszych dzieł powstałych w latach 1795–1918, które obecnie w polskiej nauce są jeszcze niedocenione lub zapomniane, a ich autorami są wybitni polscy twórcy.

18.05.2022

Nagroda Insytutu De Republica

Instytut De Republica

Instytut De Republica zaprasza do składania wniosków w corocznym konkursie o nagrodę Instytutu za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych i sztuki.

23.04.2022

VIII edycja Konkursu o Nagrodę im. Profesora Tadeusza Kotarbińskiego

Uniwersytet Łódzki

Trwa nabór prac w Konkursie o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego za wybitne dzieło z zakresu nauk humanistycznych.

23.04.2022

V edycja Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC

Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych przyznawana jest autorom i autorkom publikacji dotyczących edukacji w trzech kategoriach – naukowej, publicystycznej i specjalistycznej. To forma docenienia prac, które trafnie odpowiadają na aktualne wyzwania, przed którymi stoi polski system edukacji.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах