Полонистический бюллетень

Конкурс

Дата размещения: 11.03.2024
Подача завок до: 31.05.2024

Konkurs Jednego Wiersza o Pióro Księżnej Aleksandry Ogińskiej

Учреждения:
Местность:
Siedlce

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach zaprasza uczniów szkół średnich oraz studentów Uniwersytetu w Siedlcach do udziału w drugiej edycji Konkursu. Zadaniem uczestników jest napisanie jednego wiersza o dowolnej formie i tematyce.

Konkurs adresowany jest do studentów Uniwersytetu w Siedlcach oraz uczniów szkół średnich w wieku 15-20 lat z powiatów: siedleckiego, łosickiego, sokołowskiego, węgrowskiego, mińskiego, garwolińskiego, bialskiego i łukowskiego oraz miast Siedlce
i Biała Podlaska.

Wiersze przedstawione w Konkursie:
- powinny być efektem twórczości studenta lub ucznia, nie mogą też naruszać praw autorskich oraz jakichkolwiek innych praw osób trzecich;
- powinny stanowić oryginalną twórczość osoby biorącej udział w Konkursie;
- powinny być zgodne z regulaminem Konkursu;
- nie powinny być wcześniej publikowane i nagradzane w innych konkursach.
Uczestnik Konkursu może przesłać tylko jeden wiersz.

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi do 21 czerwca 2024 roku. Organizator przewiduje przyznanie nagród rzeczowych dla autorów trzech najlepszych wierszy (laureatów).

Информация

Дата размещения:
11 марта 2024; 13:12 (Piotr Bordzoł)
Дата правки:
11 марта 2024; 13:12 (Piotr Bordzoł)

Смотреть также

23.04.2023

Konkurs Jednego Wiersza o Pióro Księżnej Aleksandry Ogińskiej

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa oraz Koło Naukowe Polonistów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach ogłaszają Konkurs Jednego Wiersza o Pióro Księżnej Aleksandry Ogińskiej dla studentów UPH oraz uczniów szkół średnich średnich w wieku 15-20 lat z powiatów: siedleckiego, łosickiego, sokołowskiego, węgrowskiego, mińskiego, garwolińskiego, bialskiego i łukowskiego oraz miast Siedlce i Biała Podlaska.

12.01.2023

Konkurs na esej dla uczniów szkół średnich „Nie znam roli, którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.” – Wisława Szymborska

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa oraz Koło Naukowe Polonistów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach ogłaszają Konkurs na esej dla uczniów szkół średnich „Nie znam roli, którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.” – Wisława Szymborska. Zadaniem uczestników jest napisanie eseju zawierającego rozważania dotyczące ich miejsca w życiu teraz i w przyszłości. Inspirację prac ma stanowić cytat z wiersza Życie na poczekaniu Wisławy Szymborskiej: „Nie znam roli, którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.”

25.04.2024

II Konkurs na Esej dla Uczniów Szkół Średnich

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa oraz Koło Naukowe Polonistów Uniwersytetu w Siedlcach ogłaszają II Konkurs na Esej dla Uczniów Szkół Średnich w wieku 15-20 lat z powiatów: siedleckiego, łosickiego, sokołowskiego, węgrowskiego, mińskiego, garwolińskiego, bialskiego i łukowskiego oraz miast Siedlce i Biała Podlaska.

19.07.2016

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Władysława Broniewskiego ,,O Liść Dębu"

Zapraszamy do udziału w XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Broniewskiego O LIŚĆ DĘBU, którego organizatorami są Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Płock.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах