Конкурс
Ósmej edycji festiwalu „Script Fiesta” towarzyszą trzy konkursy „dla wszystkich piszących”: LET’S PLAY! - Konkurs na scenariusz gry komputerowej; NIEKOŃCZĄCE SIĘ HISTORIE - Konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego oraz MAŁE JEST PIĘKNE - Konkurs na scenariusz etiudy.
1. Konkurs na scenariusz etiudy filmowej:
Aby wziąć udział w Konkursie należy przesłać uzupełniony szablon projektu oraz graf przebiegu fabuły wraz z kluczowymi decyzjami gracza i rozwidleniami. Konkurs nie jest anonimowy. Nagroda główna: 5 000 złotych.
Pakiet wraz z formularzem osobowym wypełnionym na przygotowanym przez Organizatorów szablonie należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 lutego 2019, godz. 15:00 na adres:
Warszawska Szkoła Filmowa, Generała Zajączka 7, 01-518 Warszawa z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS 2019 – GRA”
lub dostarczyć osobiście do biura festiwalu (mieszczącego się w pawilonie obok wejścia do budynku Warszawskiej Szkoły Filmowej przy ulicy Gen. Zajączka 7).
2. Konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego
Pierwszy etap jest całkowicie anonimowy i polega na:
- opisaniu założeń koncepcji serialu (3 zdania);
- opisaniu bohaterów (500 znaków ze spacjami);
- opisaniu zarysu odcinka pilotowego oraz zarysu pierwszego sezonu (po 1800 znaków ze spacjami);
- stworzeniu trzech scen dialogowych.
Projekty wybrane do drugiego etapu zostaną ogłoszone publicznie, a autorzy przystąpią do rozpisywania szczegółów swoich koncepcji oraz pisania scenariuszy pilotowych odcinków seriali. Drugi etap ma charakter jawny.
Nagrodą Główną w konkursie jest honorarium w wysokości 20.000 złotych oraz perspektywa realizacji projektu (podpisanie umowy zakupu projektu przez Organizatora). Nagrodę funduje Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA.
Aby przystąpić do konkursu należy przygotować koncepcję serialu telewizyjnego według opracowanego przez organizatorów szablonu oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Koncepcję serialu telewizyjnego sporządzoną na przygotowanym przez Organizatorów szablonie wraz z dokładnie wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 lutego 2019 roku, godz. 15:00 na adres:
Warszawska Szkoła Filmowa, ul. Generała Zajączka 7, 01-518 Warszawa z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS 2019” lub dostarczyć osobiście do biura festiwalu (mieszczącego się w pawilonie obok wejścia do budynku Warszawskiej Szkoły Filmowej przy ulicy Gen. Zajączka 7).
3. Konkurs na scenariusz etiudy
Aby wziąć udział w konkursie na scenariusz filmu krótkometrażowego (do 30 minut) należy złożyć pakiet, w którego skład wchodzą:
- okładka, na której powinny się znaleźć: tytuł, autor, gatunek, logline;
- streszczenie fabuły (do 1800 znaków);
- prawidłowo sformatowany scenariusz (maksymalnie 30 stron).
Konkurs nie jest anonimowy. Nagroda główna: 5 000 złotych.
Konkurs na scenariusz filmu krótkometrażowego jest jednoetapowy. Aby przystąpić do konkursu należy wypełnić dwa załączone poniżej formularze.
Pakiet wraz z formularzem osobowym wypełnionym na przygotowanym przez Organizatorów szablonie należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 lutego 2019, godz. 15:00 na adres:
Warszawska Szkoła Filmowa, Generała Zajączka 7, 01-518 Warszawa z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS 2019” lub dostarczyć osobiście do biura festiwalu (mieszczącego się w pawilonie obok wejścia do budynku Warszawskiej Szkoły Filmowej przy ulicy Gen. Zajączka 7)
Информация
Смотреть также
Konkursy NCN: Etiuda 6, Sonatina 2 i Uwertura 2
Narodowe Centrum Nauki otworzyło nabór wniosków w ramach konkursów Etiuda 6, Sonatina 2 i Uwertura 2. Termin składania wniosków w wersji elektronicznej w systemie OSF upływa 15 marca 2018 r.
Gdański Konkurs Literacki
Rusza nabór do tegorocznej edycji Gdańskiego Konkursu Literackiego im. Bolesława Faca. Do konkursu można zgłosić utwory w dowolnym gatunku. Może to być zbiór wierszy, opowiadań, esejów, tekstów, a także powieść, utwór dramatyczny czy reportaż. Zgłaszany do konkursu utwór nie może być wcześniej publikowany.
Konkurs im. Inki Brodzkiej - Wald
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce ogłosiła VI edycję konkursu upamiętniającego życie i twórczość prof. Aliny Brodzkiej - Wald. Do konkursu można zgłaszać prace doktorskie z dziedziny humanistyki poświęcone współczesności, obronione w roku poprzedzającym nabór w konkursie.
VII Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek
Trwa VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Na autora lub autorów najwartościowszej publikacji, która ukazała się w 2017 roku, czeka 50 tys. zł.