Полонистический бюллетень

Конкурс

Дата размещения: 11.09.2019
Подача завок до: 30.09.2019

Polsko-Francuska Nagroda Naukowa im. Marii Skłodowskiej i Pierre’a Curie

Учреждения:

Polsko-Francuska Nagroda Naukowa im. Marii Skłodowskiej i Pierre’a Curie jest wspólną inicjatywą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP), Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, Badań Naukowych i Innowacji Republiki Francuskiej (MESRI) oraz Francuskiej Akademii Nauk (Académie des Sciences). Celem Nagrody jest wyróżnienie wybitnych osiągnięć naukowych będących owocem współpracy francusko-polskiej. Nagroda została powołana z okazji Polsko-Francuskiego Roku Nauki.

Adresatami Nagrody są uczestnicy polsko-francuskiej współpracy naukowej, którzy mogą wykazać się wybitnym dorobkiem badawczym będącym rezultatem tej współpracy. Laureaci otrzymają po 15 tys. euro, w tym 5 tys. euro jako nagrodę indywidualną i 10 tys. euro w postaci subsydium na kontynuowanie współpracy naukowej.

Nagroda przyznawana jest na podstawie nominacji, w tym autonominacji. Parę kandydatów mogą nominować wszyscy czynni przedstawiciele polskiego i francuskiego środowiska naukowego. Nominacje mogą dotyczyć badaczy reprezentujących wszystkie grupy i dziedziny nauk.

Każda nominacja musi wskazywać dwóch naukowców dowolnej narodowości (jednego pracującego w Polsce i jednego we Francji) przynajmniej ze stopniem naukowym doktora.

Nominacja powinna zawierać:

- Opis wspólnych osiągnięć naukowych obu kandydatów, które przyczyniły się do zacieśnienia polsko-francuskiej współpracy naukowej (maksymalnie 5000 znaków);

- Propozycję wspólnych badań w najbliższej przyszłości (maksymalnie 3000 znaków);

- Życiorysy zawodowe obu naukowców;

- Listę do 10 publikacji dotyczących wskazanego w nominacji wspólnego osiągnięcia naukowego;

- Jeden list polecający pary nominowanych (w przypadku nominacji własnej – dwa listy polecające).

Wyboru laureatów dokona kapituła polsko-francuska powołana wspólnie przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i Francuską Akademię Nauk.

 

Информация

Дата размещения:
11 сентября 2019; 12:03 (Piotr Bordzoł)
Дата правки:
11 сентября 2019; 12:03 (Piotr Bordzoł)

Смотреть также

07.06.2019

Nagroda COPERNICUS dla wybitnych polskich i niemieckich naukowców

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zaprasza do składania wniosków w ósmej edycji konkursu. Celem nagrody jest wyróżnienie wybitnych naukowców z Polski i Niemiec, którzy mają na swoim koncie szczególne zasługi dla współpracy polsko-niemieckiej i mogą wykazać się wybitnym dorobkiem badawczym będącym rezultatem tej współpracy.

21.09.2017

III edycja konkursu o Polsko-Amerykańską Nagrodę Naukową PLUS

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej i The American Association for the Advancement of Science przyznają nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe osiągnięte w wyniku współpracy polsko - amerykańskiej. Przyznana zostanie parze naukowców – jednemu pracującemu w Polsce, a drugiemu w USA – za wybitne osiągnięcie naukowe w dowolnej dziedzinie, z wyjątkiem sztuk pięknych. Każdy z laureatów otrzyma 5 tys. USD.

07.06.2019

Pobyty naukowe dla niemieckich uczonych Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła 23 konkurs o Polskie Honorowe Stypendium Naukowe im. Aleksandra von Humboldta. Celem stypendium jest uhonorowanie osiągnięć naukowych laureatów oraz stymulowanie długofalowej współpracy między polskimi i niemieckimi badaczami. Stanowi ono odpowiednik Humboldt-Forschungspreis – prestiżowego wyróżnienia dla uczonych zagranicznych niemieckiej Fundacji Aleksandra von Humboldta.

26.02.2018

Polsko-niemiecki dialog w naukach humanistycznych i społecznych

Polsko-Niemiecka Fundacja na Rzecz Nauki  wspiera projekty i zamierzenia w dziedzinie nauki i badań naukowych, które przyczyniają się do porozumienia między narodami, a tym samym do integracji europejskiej. W ramach tego ogólnopaństwowego zadania szczególne znaczenie przypada projektom wywodzącym się z polsko-niemieckiego pogranicza. Zasadą jest, że projekty i zamierzenia powinny być realizowane w ramach polsko-niemieckiej współpracy przez studentów, naukowców i badaczy obu krajów. Kooperację tę można rozszerzyć, dobierając także partnerów z innych krajów.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах