Полонистический бюллетень

Образовательное предложение

Заявки принимаются до:

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia pierwszego stopnia

Учреждение:
Форма:
стационарный

Absolwenci kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna wyposażeni są w wiedzę teoretyczną i umiejętności umożliwiające wykonywanie pracy zawodowej dziennikarza w lokalnych, środowiskowych, ogólnopolskich periodycznych mediach masowych: prasie, radiu, telewizji, Internecie; wykonywanie zawodów związanych z dziedziną szeroko rozumianej komunikacji społecznej: zawodu rzecznika prasowego, specjalisty ds. kontaktów z mediami, menedżera PR, redaktora i korektora, copywritera, researchera itd.

Zakres wykształcenia absolwenta poszerza się w istotny sposób dzięki uczestnictwu w zajęciach specjalizacyjnych o profilu broker informacji, umożliwiających wykonywanie zawodu w zakresie organizacji i zarządzania informacją (np.: specjalista ds. klasyfikowania i indeksowania informacji, audytor wiarygodności informacji), pracy w ośrodkach i centrach informacji, pracowniach bibliograficznych, wydawnictwach, archiwach, firmach reklamowych i w infobrokerskiej obsłudze biznesu.
Absolwent otrzymuje kwalifikacje w zakresie: pracy w zespole i kreowania zespołem, respektowania różnych punktów widzenia w debacie publicznej i naukowej, argumentowania z wykorzystaniem własnej wiedzy i poglądów, rozumienia relacji między aktualnymi wydarzeniami a przeszłością, posługiwania się metodami analizy i interpretacji różnych wytworów kultury. Absolwent zna język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umie posługiwać się językiem specjalistycznym niezbędnym do wykonywania zawodu. Absolwenci przygotowani są do podjęcia studiów II stopnia na kierunkach: dziennikarstwo II stopnia, komunikacja masowa, komunikacja medialna, komunikacja społeczna, marketing medialny itp.

 

Więcej informacji dotyczących kierunku i zasad rekrutacji na rok 2017-2018 znajdziesz na stronie internetowej: 

http://rekrutacja.uz.zgora.pl/kierunek/dziennikarstwo-i-komunikacja-spoleczna/

 

 

Информация

Стоимость обучения:
studia bezpłatne
Продолжительность обучения:
3 lata
Дата размещенияСкачать:
Дата размещения:
30 мая 2016; 17:24 (Magdalena Jurewicz-Nowak)
Дата правки:
13 июня 2017; 13:47 (Magdalena Jurewicz-Nowak)

Смотреть также

16.06.2019

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia licencjackie

Absolwenci kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna wyposażeni są w wiedzę teoretyczną i umiejętności umożliwiające wykonywanie pracy zawodowej dziennikarza w lokalnych, środowiskowych, ogólnopolskich periodycznych mediach masowych: prasie, radiu, telewizji, Internecie; wykonywanie zawodów związanych z dziedziną szeroko rozumianej komunikacji społecznej: zawodu rzecznika prasowego, specjalisty ds. kontaktów z mediami, menedżera PR, redaktora i korektora, copywritera, researchera itd.

13.06.2017

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia drugiego stopnia

Absolwent po odbyciu studiów dziennikarstwa i komunikacji społecznej UZ drugiego stopnia posiada pogłębione umiejętności dziennikarskie. Kształtowanie warsztatu dziennikarza jest prowadzone przez dziennikarzy z dużą praktyką zawodową i ma charakter tematyczny w ramach dziennikarstwa społecznego i obywatelskie, dziennikarstwa śledczego i interwencyjnego, dziennikarstwa sportowego, dziennikarstwa ekonomiczno-prawnego oraz dziennikarstwa specjalistycznego. Student wybiera z oferty także inne zakresy dziennikarskie prowadzone przez dziennikarzy i pracowników nauki, co umożliwia rozwój swoich indywidualnych pasji dziennikarskich.

24.05.2017

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia stacjonarne I stopnia

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

30.05.2016

Filologia polska - studia drugiego stopnia

Ogólnym celem kształcenia na polonistycznych studiach II stopnia jest poszerzenie umiejętności, sprawności i wiedzy uzyskanej na poprzednim etapie edukacji akademickiej tak w zakresie ogólnego wykształcenia humanistycznego, jak i wiedzy merytorycznej, uwzględniającej szerokie tło kulturowe. Zakres wykształcenia absolwenta w istotny sposób poszerzają specjalizacje oferowane w ramach studiów, tj. 1) dziennikarstwo internetowe oraz 2) nauczycielska, przy czym ta druga jest w ofercie jedynie dla absolwentów polonistycznych studiów I stopnia ze specjalizacją nauczycielską. Dzięki specjalizacjom absolwent studiów poszerza wiedzę kierunkową o zagadnienia, których teoretyczne i praktyczne opanowanie będzie przydatne w pracy zawodowej, w szczególności w placówkach edukacyjnych (w przypadku ukończenia specjalizacji nauczycielskiej: w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych), a także w redakcjach czasopism i innych instytucjach komunikacji masowej (internetowej). Absolwenci studiów II stopnia na kierunku filologia polska mogą podjąć studia III stopnia w zakresie literaturoznawstwa lub językoznawstwa.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах