Образовательное предложение
Filologia polska - studia magisterskie
Po studiach magisterskich filologii polskiej absolwent może znaleźć zatrudnienie jako nauczyciel języka polskiego, redaktor i korektor w prasie, wydawnictwach, na portalach internetowych, dziennikarz, rzecznik prasowy, pracownik instytucji kultury, ale także jako specjalista do spraw kontaktów z klientami, konsultant i doradca do spraw poprawnej dykcji, emisji głosu, higieny narządu mowy, efektywności komunikacji werbalnej i niewerbalnej, a po ukończeniu specjalizacji podstawy grafiki komputerowej - jako pracownik projektujący publikacje książkowe, czasopisma, okładki, reklamy, druki akcydensowe itp.
Zasadnicze cele kształcenia:
• przekazanie pogłębionej wiedzy o historii literatury polskiej, kontekstach procesu historycznoliterackiego oraz o literaturze i kulturze współczesnej;
• przekazanie pogłębionej wiedzy o zjawiskach współczesnej polszczyzny oraz o historii języka polskiego;
• wykształcenie umiejętności filologicznych w zakresie analizy i interpretacji tekstu;
• pogłębienie umiejętności sprawnego formułowania wypowiedzi mówionych i pisemnych w języku polskim, a także redagowania i korygowania tekstów w języku polskim zgodnie z zasadami poprawnego stylu i kultury języka;
• pogłębienie umiejętności krytycznego myślenia, wiązania ze sobą faktów, gromadzenia danych oraz formułowania na ich podstawie wniosków.
Kwalifikacja odbywać się będzie na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, w przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń - na podstawie konkursu dyplomów.
Wymagania wstępne, oczekiwane kompetencje kandydata:
• znajomość języka polskiego na poziomie min. B2,
• znajomość języka obcego na poziomie min. B2,
• uporządkowana wiedza z zakresu historii literatury polskiej oraz nauki o języku,
• podstawowa znajomość historii Polski,
• podstawowe umiejętności filologiczne w zakresie analizy i interpretacji tekstu.
Kandydaci na studia stacjonarne ze statusem "zakwalifikowany" składają komplet wymaganych dokumentów:
Miejsce: Wydział Filologiczny
ul. Pomorska 171/173
90-236 Łódź
sale 01 i 02 (poziom -1)
Terminy:
25.07.2019 r. (czwartek) godz. 12:00-16:00
26.07.2019 r. (piątek) godz. 10:00-14:00
29.07.2019 r. (poniedziałek) godz. 10:00-14:00
Kontakt:
Dane kontaktowe do osoby zajmującej się rekrutacją na Wydziale Filologicznym:
Katarzyna Pawłowska - rekrutacja-filologia@uni.lodz.pl, tel. 42 664 52 16
Telefony kontaktowe do sekretarzy komisji rekrutacyjnej:
42 635 68 96, 42 235 01 60, 42 235 01 61
Wykaz wymaganych dokumentów dostepny jest w zakładce Pomoc->Rekrutacja->Wymagane dokumenty - studia drugiego stopnia.
Specjalizacje podczas studiów (nieobligatoryjne):
• Nauczycielska
• Edytorstwo tekstów literackich i użytkowych
• Podstawy grafiki komputerowej
• Nauczanie języka polskiego jako obcego/drugiego
• Komunikowanie publiczne
• Literatura stosowana
• Retoryka praktyczna
Информация
Смотреть также
Filologia polska - studia licencjackie
Studiując filologię polską dowiesz się, jak mówić i pisać, by Twoje wypowiedzi były poprawne i skuteczne, nauczysz się, jak tworzyć teksty literackie i naukowe. Poznasz sekrety polszczyzny oraz literatury polskiej i obcej. Zyskasz gruntowną wiedzę z zakresu języka, kultury i literatury polskiej, dzięki czemu będziesz mógł podjąć pracę w: szkolnictwie, mediach, redakcjach, wydawnictwach, instytucjach kultury, jednostkach do spraw kontaktów z klientami, działach promocji biur urzędów, banków. Usprawnisz warsztat: tłumacza, dziennikarza, nauczyciela języków obcych, znawcy kultury.
Logopedia - studia magisterskie
Studia na kierunku LOGOPEDIA pozwalają na uzyskanie poszerzonej wiedzy oraz umiejętności w zakresie diagnozowania, korekty i terapii zaburzeń mowy u dzieci i osób dorosłych. Program studiów II stopnia kładzie szczególny nacisk na kształcenie logopedów w zakresie wiedzy i umiejętności odnoszących się do terapii zaburzeń mowy, przede wszystkim o podłożu neurologicznym i genetycznym.
Nauczanie języka polskiego jako obcego
Celem studiów jest przygotowanie (zależnie od wstępnych kwalifikacji posiadanych przez słuchaczy studiów) do nauczania języka polskiego jako obcego w szkole na każdym etapie nauczania lub do nauczania języka polskiego jako obcego na kursach dla cudzoziemców (w tym imigrantów).
Filologia polska - Uniwersytet Opolski (studia magisterskie)
Trwa ostatnia tura rekrutacji na Uniwersytecie Opolskim. Zapraszamy do zapisów na bezpłatne, stacjonarne studia polonistyczne. Zapisy trwają do 15.09.2022! Nie czekaj, zarejestruj się w systemie i złóż dokumenty! W tej turze rekrutacji liczy się kolejność zgłoszeń. O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunków kierunków: kulturoznawstwo, filologia polska, etnologia, filologia, wiedza o teatrze, europeistyka. Jeśli nie jesteś pewien/pewna, czy kwalifikujesz się do przyjęcia, skontaktuj się z komisją rekrutacyjną na Wydziale Filologicznym UO.