Образовательное предложение
Logopedia - studia magisterskie
Studia na kierunku LOGOPEDIA pozwalają na uzyskanie poszerzonej wiedzy oraz umiejętności w zakresie diagnozowania, korekty i terapii zaburzeń mowy u dzieci i osób dorosłych. Program studiów II stopnia kładzie szczególny nacisk na kształcenie logopedów w zakresie wiedzy i umiejętności odnoszących się do terapii zaburzeń mowy, przede wszystkim o podłożu neurologicznym i genetycznym.
Główne przedmioty
Metodologia badań naukowych i logopedycznych, Profilaktyka logopedyczna z elementami wczesnego wspomagania rozwoju mowy, Zaburzenia komunikacji językowej – dysglosja, Zaburzenia komunikacji w chorobach neurodegeneracyjnych, Zaburzenia komunikacji w dziecięcym porażeniu mózgowym, Zaburzenia komunikacji w upośledzeniu umysłowym, Zaburzenia mowy u osób niedowidzących i niewidomych, Zaburzenia mowy ze spektrum autyzmu, Dydaktyka postępowania logopedycznego, Lingwistyczne metody w logopedii, Kultura słowa, Wielojęzyczność a rozwój mowy, Pedagogika specjalna, Psychologia społeczna, Elementy psychoterapii.
Sylwetka absolwenta
Absolwent studiów drugiego stopnia kierunku logopedia będzie przygotowany do podjęcia pracy logopedy we wszystkich placówkach zatrudniających takich specjalistów, tj. w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach (powszechnych, integracyjnych i specjalnych), w ośrodkach szkolno-pedagogicznych dla dzieci i młodzieży, w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w ośrodkach wczesnej interwencji dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, w placówkach służby zdrowia typu ambulatoryjnego i lecznictwa zamkniętego (szpitale, kliniki), w domach pomocy społecznej i sanatoriach. Jako specjalista od kształtowania i korygowania emisji głosu oraz techniki mówienia może być zatrudniony w rozgłośniach radiowych, stacjach telewizyjnych oraz placówkach kulturalnych. Dyplom absolwenta studiów magisterskich umożliwia otwarcie prywatnej praktyki logopedycznej oraz podnoszenie kwalifikacji na studiach podyplomowych kształcących w specjalizacjach logopedycznych, np. surdologopedii i neurologopedii.
Absolwent przygotowany będzie do prowadzenia badań naukowych w zakresie logopedii oraz kontynuowania edukacji na studiach trzeciego stopnia.
Rekrutacja:
1. Z uwagi na specyfikę kierunku oferta skierowana jest do absolwentów studiów licencjackich kierunków: logopedia, logopedia ogólna, logopedia ogólna i kliniczna, logopedia z audiologią.
2. Kwalifikacja odbywać się będzie na podstawie:
- konkursu dyplomów - 50%,
- średniej ocen ze studiów, wyliczonej przez macierzysty dziekanat (tej samej, która była uwzględniona przy wyliczeniu oceny na dyplomie) - 50%.
Wykaz dokumentów dostepny jest w zakładce Pomoc->Rekrutacja->Wymagane dokumenty - studia drugiego stopnia.
Kandydaci na studia stacjonarne ze statusem "zakwalifikowany" składają komplet wymaganych dokumentów:
Miejsce: Wydział Filologiczny
ul. Pomorska 171/173
90-236 Łódź
sale 01 i 02 (poziom -1)
Terminy:
25.07.2019 r. (czwartek) godz. 12:00-16:00
26.07.2019 r. (piątek) godz. 10:00-14:00
29.07.2019 r. (poniedziałek) godz. 10:00-14:00
Kontakt:
Dane kontaktowe do osoby zajmującej się rekrutacją na Wydziale Filologicznym:
Katarzyna Pawłowska - rekrutacja-filologia@uni.lodz.pl, tel. 42 664 52 16
Telefony kontaktowe do sekretarzy komisji rekrutacyjnej:
42 635 68 96, 42 235 01 60, 42 235 01 61
Информация
Смотреть также
Logopedia ogólna - studia licencjackie
Logopedia ogólna na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia to pierwszy w regionie świętokrzyskim uniwersytecki kierunek tego typu. Instytut Filologii Polskiej UJK utworzył go jako odpowiedź na oczekiwania tych, którzy chcą być logopedami i po ukończeniu całego cyklu prowadzić własne gabinety terapii wad wymowy, diagnozować i leczyć zaburzenia w komunikowaniu różnego typu w placówkach medycznych, poradniach oraz placówkach oświatowych. Z uwagi na ciągły wzrost zapotrzebowania na tego typu pomoc – zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób starszych – na absolwentów logopedii czekają atrakcyjne miejsca pracy oraz otwierają się liczne, w zasadzie nieograniczone możliwości poszerzania kompetencji zawodowych w zależności od indywidulanych zainteresowań.
Logopedia z audiologią - studia licencjackie
Studia na kierunku LOGOPEDIA Z AUDIOLOGIĄ pozwalają uzyskać wiedzę na temat przyczyn powstawania wad wymowy oraz sposobów ich usuwania oraz umiejętności diagnozowania i prowadzenia terapii zaburzeń mowy. Studia przygotowują również do pracy z osobami z zaburzeniami słuchu. Specjalność dodatkowa (audiologia) znacznie poszerza wiedzę w zakresie usprawniania mowy osób ze znacznymi i głębokimi zaburzeniami słuchu oraz z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego.
Neurologopedia
Celem studiów jest uzyskanie wiedzy w zakresie neurologopedii i praktycznych umiejętności w zakresie diagnozy i terapii osób (od urodzenia, poprzez wiek rozwojowy, aż do wieku podeszłego) z zaburzeniami mowy i języka powstałymi w wyniku uszkodzenia i dysfunkcji układu nerwowego, które pozwolą zdobyć kwalifikacje do wykonywania zawodu neurologopedy.
Logopedia ogólna (VI edycja)
Właśnie rozpoczęliśmy zapisy na VI edycję naszych hitowych studiów podyplomowych – logopedii ogólnej. Jako jedyni w województwie oferujemy prestiżowe studia na poziomie uniwersyteckim. Zapisz się już dziś, a atrakcyjna opłata zostanie dla Ciebie utrzymana na pewno. Już kilkuset absolwentów ukończyło naszą logopedię i ci, którzy się zdecydowali, pracują w poradniach, szkołach, prowadzą własne praktyki oraz zajęcia ze studentami.