Событие
Antagonizmy / ogólnopolska konferencja naukowa (online)
Słowo „antagonizować” zawiera w sobie z jednej strony bardzo jednoznaczny przekaz, z drugiej wszelako odnosić się może do mnóstwa płaszczyzn i dziedzin życia, kultury, teraźniejszości i przeszłości etc. Choć współcześnie mówi się wiele o antagonizmach, to warto przyjrzeć się bliżej mnóstwu aspektów, które są tego przejawami. (informacja organizatorów)
Dlatego organizatorzy konferencji zachęcają do podjęcia rozważań, proponując refleksję m.in. – choć nie tylko nad taki problemami, jak:
– zjawisko antagonizowania;
– przeciwieństwa i pary;
– przyjaciele i wrogowie – konteksty prywatne, historyczne, kulturowe, społeczne;
– bohaterowie i oprawcy;
– wojna i pokój,
– superbohaterowie i superzłoczyńcy,
– życie i śmierć,
– miłość i nienawiść,
– prawda i fałsz,
– zdrowie i choroby,
– miasto i wieś,
– przeszłość i przyszłość,
– kultura i natura,
– pierwowzór literacki i ekranizacje,
– starość i młodość,
– zbrodnia i praworządność,
– chaos i porządek,
– mistrz i uczeń;
– media i media społecznościowe a problem antagonizmu.
Niezależnie przyjmowane będą również studia szczegółowe (case studies) z wykorzystaniem wybranej metodologii mono- lub interdyscyplinarnej.
Ostateczny termin nadsyłania abstraktów na adres antag.konferencja@gmail.com mija 15 czerwca 2020 roku. Na podany adres prosimy przesłać dokument w formacie edytowalnym (.doc, .docx, .rtf), zatytułowany wg schematu „Imię Nazwisko, Tytuł referatu” i zawierający:
- abstrakt (max. 600 słów);
- notę biograficzną (max. 80 słów), zawierającą aktualną afiliację, tytuł naukowy oraz profil badawczy
- numer telefonu oraz korespondencyjny email.
Na pokrycie kosztów związanych z organizacją konferencji przewiduje się opłatę konferencyjną w wysokości 150 PLN. Organizatorzy przewidują publikację pokonferencyjną w formie recenzowanej monografii w serii „Perspektywy Ponowoczesności” lub numerów monograficznych czasopismach naukowych, które zdecydują się na współpracę z komitetem organizacyjnym (w zależności od liczby artykułów zgłoszonych do recenzji po konferencji).
Szczegółowe informacje na temat konferencji aktualizowane będą na stronie internetowej: https://antagkonferencja.wordpress.com/
Organizatorzy:
- Ośrodek Badawczy Facta Ficta
- Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ
- Katedra Informatologii, Bibliologii i Edukacji Medialnej Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie
- Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach