Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 09.04.2021 g.13:00
Дата размещения: 02.04.2021

Automatyczny system rozpoznawania pisma odręcznego (HTR) na potrzeby polskich źródeł leksykograficznych / z cyklu "Lunch z humanistyką cyfrową"

Начало событияВид события:
Встреча

Pracownia Metodologiczna Instytutu Języka Polskiego PAN zaprasza do udziału w spotkaniu z cyklu Lunch z humanistyką cyfrową, którego gośćmi będą Maciej Eder i Albert Leśniak z Instytutu Języka Polskiego PAN, z wykładem "Automatyczny system rozpoznawania pisma odręcznego (HTR) na potrzeby polskich źródeł leksykograficznych."
Spotkanie odbędzie się w piątek 9 kwietnia o godzinie 13:00 na platformie Zoom.

Streszczenie wystąpienia znajduje się na stronie: https://dhlunch.ijp.pan.pl/09-04-2021/ . W celu uczestnictwa należy wypełnić formularz: https://forms.gle/4K1MJ7V9JW8MDKmq7 – link do spotkania zostanie przekazany uczestnikom drogą mailową na podany w nim adres. 

Zgodnie z nową formułą spotkań, wystąpienie oraz dyskusja odbędą się w całości online.

Pierwsza część spotkania (wykład) będzie nagrywana w celu późniejszego przesłania na kanał YouTube (Metodologia IJP PAN). 

Информация

Оплата:
bez opłat
Дата размещения:
2 апреля 2021; 16:17 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
2 апреля 2021; 16:20 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

08.06.2020

Jak mały może być korpus? Skuteczność ekstrakcji słów kluczowych metodą TF-IDF a rozmiar korpusu / z cyklu Lunch z humanistyką cyfrową

Gośćmi kolejnego spotkania będą Albert Leśniak i Małgorzata Czachor (IJP PAN).

18.11.2017

Katrien Depuydt: DiaMaNT, diachroniczny leksykon semantyczny holenderskiego. Od słownika historycznego do cyfrowego / połączone spotkanie z cykli: Lunch z humanistyką cyfrową i Hortus Deilciarum

Pracownia Metodologiczna  oraz  Pracownia Łaciny Średniowiecznej IJP PAN w Krakowie oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego zapraszają na połączone spotkanie z cykli: Lunch z humanistyką cyfrową i Hortus Deilciarum, odbywające się w piątek 24 listopada 2017 r. o godz. 13:00. Gościem spotkania będzie Katrien Depuydt (/instituut voor de Nederlandse taal/), która zaprezentuje referat: "DiaMaNT, a diachronic semantic lexicon of Dutch. From historical dictionary to computational lexicon" - "DiaMaNT, diachroniczny leksykon semantyczny holenderskiego. Od słownika historycznego do cyfrowego".

31.10.2016

Lunch z humanistyką cyfrową: Jarosław Lipszyc

Pracownia Metodologiczna IJP PAN w Krakowie oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego zapraszają na kolejny lunch z humanistyką cyfrową, który odbędzie się w piątek 4 listopada 2016 r. o godz. 13:00. Gościem będzie Jarosław Lipszyc (Fundacja Nowoczesna Polska), który zaprezentuje referat na temat projektu (oraz serwisu) wolnelektury.pl. Wykład odbędzie się w sali konferencyjnej IJP PAN w Krakowie (al. Mickiewicza 31), jednak można wziąć w nim udział również zdalnie: https://www.youtube.com/channel/UCQfYhxastnHg6jiZU-H3PLA (nagranie udostępnione będzie również po spotkaniu).

12.12.2018

Wykład Wojciecha Łukasika: Mityczne zwierzęta w Młodej Polsce

Pracownia Metodologiczna IJP PAN zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Lunch z humanistyką cyfrową".

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах