Событие
Digital Cultures 2020
Festiwal Digital Cultures to, organizowane od 2017 roku, coroczne spotkania entuzjastów i profesjonalistów z branży kultury cyfrowej, postrzeganej jako integralna część współczesnego pejzażu kulturowego. 17-25 października odbędzie się szereg wydarzeń z udziałem artystów, twórców i ekspertów z całego świata.
"Biuletyn Polonistyczny" poleca m.in. wydarzenia z cyklu "Best of Poland", a spośród nich:
21 października (środa), godz. 16:30 - 17:45 Archiwa i kolekcje:
● Filip Ignatowicz przedstawi projekt artUNBOXING
● Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku opowie o projekcie Gdańscy Wywoływacze
● Maria Drabczyk - TuEuropeana
● Rafał Szrajber przybliży Parowe Szczeliny
● Tomasz Ostrowski opowie o Zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie w cyfrowym świecie kultury
Po prezentacjach odbędzie się spotkanie z publicznością.
Moderacja: Łukasz Kozak
23 października (piątek), godz. 18:00 - 19:15 Cyfrowy Storytelling:
● Bolesław Michalski przedstawi projekt Comixify.ai
● Memorymorph opowie o TNCBH 2017-2018
● Piotr Fedorczyk przybliży Storycopter
● Played with Fire Stargaze
● Grzegorz Zajączkowski Kronik@
Po prezentacjach odbędzie się spotkanie z publicznością.
Moderacja: Anna Szylar
Информация
Смотреть также
Spotkanie edytorów i leksykografów cyfrowych
W spotkaniu wezmą udział zespoły zajmujące się filologicznymi projektami cyfrowymi:
Mihailo Škorić (Uniwersytet w Belgradzie): How to train your tagger ( Jak wytrenować swój tager) / z cyklu "Lunch z humanistyką cyfrową"
Podczas spotkania przedstawione zostanie podejście oparte na połączeniu wielu systemów tagowania w jeden złożony i skoncentrowaniu się na różnych rodzajach ich łączenia w oparciu o produkowane przez nie przewidywania.
Maciej Eder (Instytut Języka Polskiego PAN): A quick tour around the CLS INFRA project for computational literary studies/ z cyklu "Lunch z humanistyką cyfrową"
W specjalnej edycji Lunchu z Humanistyką Cyfrową przedstawiony zostanie projekt CLS INFRA (Cyfrowe literaturoznawstwo – sieć badawcza, narzędzia, metodologia) – międzynarodowa współpraca europejska mająca na celu stworzenie infrastruktury łączącej badaczy, dane, narzędzia i metody badawcze, skoncentrowanej na wielkoskalowej analizie danych literackich.
Bartłomiej Szleszyński: O problemach zarządzania projektowego w humanistyce cyfrowej (na przykładzie Nowej Panoramy Literatury Polskiej) / Otwarte seminarium Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PAN
Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PAN serdecznie zaprasza na spotkanie inaugurujące cykl otwartych seminariów CHC, które odbędzie się w poniedziałek 5 listopada o godzinie 13:00 w sali 144 (Pałac Staszica, Nowy Świat 72). Dr Bartłomiej Szleszyński wygłosi referat O problemach zarządzania projektowego w humanistyce cyfrowej (na przykładzie Nowej Panoramy Literatury Polskiej).