Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 27.01.2021 g.18:00
Дата размещения: 22.01.2021

Dr Łukasz Cybulski: Staropolskie zbiory romansów jako problem edytorski / z cyklu "Rozmowy nieedytowane"

Начало событияВид события:
Встреча

Koło Edytorskie "Kustosz" zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy nieedytowane", w trakcie którego dr Łukasz Cybulski wygłosi prelekcję "Staropolskie zbiory romansów jako problem edytorski".
Spotkanie odbędzie się 27.01.2021r. o godz. 18.00 na platformie Zoom.

Link do spotkania:
Join Zoom Meeting
 
Meeting ID: 823 0742 1443
Passcode: 966796

dr Łukasz Cybulski, "Staropolskie zbiory romansów jako problem edytorski"

Twórczość romansowa w dawnych przekazach niejednokrotnie tworzy wiązanki utworów, tak jakby autorom tych zbiorów zależało na tym, by lektura nie kończyła się na jednym tekście. Współczesny edytor zainteresowany jest zwykle konkretnym autorem i jego dziełem, dlatego, nie przywiązując większej wagi do utworów okalających interesujący go tytuł w wielotekstowym przekazie rękopiśmiennym lub drukowanym, wyłuskuje on zapis z kontekstu i tak wypreparowany włącza do rozważań o historii tekstu dzieła. Na przykładzie twórczości Tomasza Nargielewicza OP chciałbym opowiedzieć, co tracimy za sprawą takiego działania oraz wskazać kilka argumentów przemawiąjących za badaniem zbiorów prozy romansowej jako autonomicznych całości.

Zapis wykładu na platformie Anchor:

 

Информация

Оплата:
bez opłat
Дата размещения:
22 января 2021; 14:39 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
1 февраля 2021; 17:30 (Mariola Wilczak)
Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах