Событие
Dr Radosław Rusnak: W kwestii integrującego bądź dezintegrującego obrazu tradycji antycznej w dobie renesansu. Trzy oblicza hellenizmu Gian Giorgia Trissina
Katedra Literatury Staropolskiej KUL zaprasza na kolejne posiedzenie z cyklu spotkań naukowych Convivium poświęconych kulturze europejskiej epok wczesnonowożytnych.
Dr Radosław Rusnak z Zakładu Literatury i Kultury Epok Dawnych Uniwersytetu Warszawskiego, autor Seneca noster. Studium o dawnych przekładach tragedii Seneki Młodszego (2009) oraz wielu innych studiów poświęconych literaturze polskiego renesansu i baroku wygłosi referat W kwestii integrującego bądź dezintegrującego obrazu tradycji antycznej w dobie renesansu. Trzy oblicza hellenizmu Gian Giorgia Trissina.
Spotkanie odbędzie się 6 grudnia 2016 r. o godz. 15.00 w sali C-220 (Instytut Jana Pawła II).
Информация
Смотреть также
Między ustami Junony a brzegiem pucharu trzymanego przez Ganimedesa. Elegia I 7, czyli w kwestii rzekomej heteronormy u Jana Kochanowskiego / referat dra Radosława Rusnaka
Pracownia Literatury Renesansu i Baroku w Instytucie Badań Literackich PAN oraz Ośrodek Badań nad Reformacją i Kulturą Intelektualną w Europie Wczesnonowożytnej na Wydziale „Artes Liberales” UW, Zakład Studiów nad Renesansem w Instytucie Filologii Klasycznej UW, Pracownia „Humanizm. Hermeneutyka wartości”na Wydziale „Artes Liberales” UW, Zespół Kultury Staropolskiej w Instytucie Kultury Polskiej UW serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Warszawskich Czwartków Staropolskich".
Dr hab. Estera Lasocinska: referat "Epikurejska idea szczęścia w literaturze polskiej renesansu i baroku. Od Kallimacha do Potockiego – podsumowanie i perspektywa nowych badań" / z cyklu "Warszawskie Czwartki Staropolskie"
Pracownia „Humanizm. Hermeneutyka wartości” na Wydziale „Artes Liberales” UW oraz Ośrodek Badań nad Reformacją i Kulturą Intelektualną w Europie Wczesnonowożytnej na Wydziale „Artes Liberales” UW, Pracownia Literatury Renesansu i Baroku w Instytucie Badań Literackich PAN, Zakład Studiów nad Renesansem w Instytucie Filologii Klasycznej UW, Zespół Kultury Staropolskiej w Instytucie Kultury Polskiej UW serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Warszawskich Czwartków Staropolskich".
Oblicza dialogiczności w kulturze
Katedra Teorii Kultury i Międzykulturowości Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza do udziału w konferencji Oblicza dialogiczności w kulturze poświęconej kwestii dialogiczności tekstu kultury artystycznej, a tym samym do refleksji nad typami relacji między nadawcą a odbiorcą oraz sposobami konstruowania przekazów, których wyrazista tożsamość ideowa nie wyklucza możliwości samodzielnej aksjologicznej orientacji czytelnika/widza.
Prof. Jacek Soszyński (Instytut Historii Nauki PAN), "Renesans dwunastego wieku" Ch. H. Haskinsa w (prawie) sto lat po ukazaniu się książki / odczyt w ramach "Seminarium Mediewistycznego"
14 stycznia o godz. 10 Pan prof. Jacek Soszyński z Instytutu Historii Nauki PAN wygłosi referat pt. "Renesans dwunastego wieku Ch. H. Haskinsa w (prawie) sto lat po ukazaniu się książki".