Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 08.06.2015
Дата размещения: 05.06.2015

"Inna komparatystyka". Od dokumentu do wyobraźni

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Warszawa

Na zdjęciu: wykład Prof. Giovanny Brogi "Polsko-języczna literatura polska i ukraińska: co je łączy, co je rozróżnia".

  

Информация

Дата размещенияСкачать:
Дата размещения:
5 июня 2015; 16:06 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
21 июня 2015; 15:02 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

18.10.2017

Narracje tubylczości w literaturze świata

Międzywydziałowy Zespół Komparatystyki na Wydziale "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na konferencję naukową poświęconą problematyce indigeneity ("tubylczości") w literaturze świata. Organizatorzy proponują próbę refleksji na tym, czy są "tubylcy": "czy isotnie generują narracje oboczne w stosunku do hegemonicznych paradygmatów? Czy ich lokalne bytowanie i epistemologiczna niezawisłość mogą stanowić przeciwwagę, a jeśli tak, to przeciwwagę czego? Kulturowej i epistemologicznej globalizacji rozumianej jako uniformizacja? Symulakrum sprzedawanego pod mianem <<literatury świata>>? Czy wobec <<uświatowienia>> tubylczności (worlding of the indigeneity) my sami jesteśmy tubylcami, a nasze własne narracje sprowadzają się do zlokalizowanych narracji tubylczości?" (fragment zaproszenia).

16.03.2016

Fotoesej - testowanie granic gatunku

Konferencja zorganizowana przez Zakład Poetyki Intersemiotycznej i Komparatystyki Mediów oraz Redakcję "Załącznika Kulturoznawczego".

13.11.2017

Wykład profesora Sanjina Kodricia z Sarajewa (BiH) w Białymstoku

Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku oraz Zespół Komparatystyki Słowiańskiej UwB zapraszają na wykład otwarty prof. dr. Sanjina Kodricia (Uniwersytet w Sarajewie, Bośnia i Hercegowina) pod tytułem "They Also Have Their Own Literature?": Literary Practice(s) in Bosnia-Herzegovina in Interliterary and Intercultural Contexts.

30.05.2017

Otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" (wydarzenie towarzyszące konferencji "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności")

Zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" - tym razem do Olsztyna. O "Biuletynie Polonistycznym" opowiedzą Mariola Wilczak i Przemysław Górecki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.40 (Aula Teatralna im. Profesora Bohdana Głuszczaka, parter, Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie). Będzie ono towarzyszyć ogólnopolskiej konferencji naukowej "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności".

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах