Событие
IV Polska Konferencja Pamięcioznawcza
IV Polska Konferencja Pamięcioznawcza odbędzie się w Poznaniu w dniach 12-14 października 2023 roku i będzie okazją do kolejnego spotkania badaczek i badaczy pamięci w Polsce.
Regularnie odbywające się konferencje naukowego tego środowiska stanowią istotną okazję do dzielenia się najnowszymi wynikami badań prowadzonych przez liczne grono naukowczyń i naukowców podejmujących problematykę pamięci oraz do dyskusji nad ich treścią.
Ważnym wydarzeniem konferencji będzie przyznanie nagrody za najlepsza monografię poświęconą problematyce pamięci, opublikowaną w Polsce w 2021-2022 roku oraz nagrody za najlepszy artykuł odnoszący się do kwestii pamięci, opublikowany w Polsce w latach 2021-2022.
Tematem przewodnim konferencji jest pamięć w badaniach postantropocentrycznych.
Komitet organizacyjny i naukowy konferencji:
Kamilla Biskupska, Uniwersytet Wrocławski
Oliwia Gromadzka, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Simon Lewis, Universität Bremen
Małgorzata Łukianow, Uniwersytet Warszawski
Małgorzata Praczyk, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Izabela Skórzyńska, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Katarzyna Witek, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Информация
Смотреть также
Media a edukacja. Człowiek – mediakreator
Tegoroczna, dziesiąta już, konferencja z cyklu "Media a edukacja", odnosi się tematycznie do roli człowieka w świecie mediów. Konferencje te, organizowane w Poznaniu od 1997 roku przez Zakład Technologii Kształcenia Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych oraz, od kilku lat, przy współudziale Uniwersytetu Rzeszowskiego, od początku istnienia stanowią miejsce refleksji naukowej nad edukacją medialną.
Baśniowa droga do książki
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na konferencję „Baśniowa droga do książki”. Konferencja rozpocznie się 10 marca 2016 r. o godz. 13.00 w Salonie Mickiewicza Collegium Maius (ul. Fredry 10, IV piętro). Konferencja skierowana jest do bibliotekarzy, polonistów, pedagogów, nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz wszystkich zainteresowanych. Zapisy za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej. Program konferencji na plakacie.
LELEWEL INTERDYSCYPLINARNY. Sympozjum (online)
Lelewel interdyscyplinarny. Recepcja pism i prac Joachima Lelewela 160 lat po Jego śmierci Wydział Filologiczny, Uniwersytet w Białymstoku Wydział Historii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Ośrodek Kultury Polskiej Sorbonne-Université 27–28 maja 2021 roku (wszystkie informacje znajdują się w programie)
Ideologia w krajobrazie językowym: nazwy ulic jako miejsca konfliktu pamięci / wykład prof. Małgorzaty Fabiszak (Wydziału Anglistyki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
________________________________