Событие
Jewish Studies and Jewish Theology / II polsko-niemiecka konferencja dla młodych naukowców
School of Jewish Theology, the Institute of Jewish Studies and the Study of Religions Uniwersytetu Poczdamskiego oraz Institute of Jewish Studies Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają młodych naukowców (magistrantów i doktorantów), którzy zajmują się tematyką „Jewish studies” oraz „Jewish theology”, w tym zogniskowanymi wokół tematyki żydowskiej problemami historii, kultury i religii, do udziału w drugiej polsko-niemieckiej konferencji naukowej.
Konferencja odbędzie się w dniach 8-12 listopada 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Udział jest bezpłatny. Zakwaterowanie i dojazd zostaną uczestnikom zrefundowane (w kwocie 85 EUR dla uczestników z Niemiec i 45 EUR dla uczestników z Polski). Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o przesłanie tematu i krótkiego streszczenia wystąpienia oraz CV (wszystkie materiały muszą zostać przygotowane w języku angielskim) na adres dr Edyty Gawron (edyta.gawron@uj.edu.pl). Termin nadsyłania aplikacji mija 8 września.
Konferencja odbędzie się w języku angielskim, tłumaczenie nie jest przewidywane.
Dodatkowych informacji udzielają:
Martin Kujawa (kujawa@uni-potsdam.de)
Dr Edyta Gawron (edyta.gawron@uj.edu.pl)
Информация
Смотреть также
Wykład „Odpamiętywanie polsko-żydowskie”
Wykład literaturoznawcy, dyrektora Międzynarodowego Ośrodka Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL prof. Sławomira Jacka Żurka odbędzie się 10 grudnia 2021 r. o godz. 11.00 w Instytucie Polskim w Tel Avivie.
Biografie i polityka. Udział Żydów i osób pochodzenia żydowskiego w ruchach lewicowych w XIX i XX wieku w Polsce
Zaangażowanie Żydów w działalność lewicowych ruchów politycznych na ziemiach polskich w XIX i XX wieku to temat trudny i złożony. Żydzi działali zarówno w żydowskich, jak i w nie-żydowskich ruchach lewicowych i organizacjach politycznych. Jedną z grup stanowili bundowcy czy też członkowie syjonistycznych ruchów robotniczych, którzy otwarcie łączyli tożsamość żydowską z lewicową ideologią.
Webinarium 21st-Century Literature and the Holocaust
Uniwersytet w Antwerpii, Bar Ilan University i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zapraszają 7-8 grudnia 2021 na webinar w ramach projektu „21st-Century Literature and the Holocaust. A Comparative and Multilingual Perspective”.
Umysł • Kultura • Komunikacja. Język a poznanie w perspektywie (między)kulturowej
Zakład Językoznawstwa Kognitywnego we współpracy z Zakładem Językoznawstwa Kulturowego Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS) zapraszają do wzięcia udziału w konferencji z cyklu Umysł • Kultura • Komunikacja. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konferencji będzie "Język a poznanie w perspektywie (między)kulturowej".