Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 08.11.2017 - 12.11.2017
Дата размещения: 26.08.2017

Jewish Studies and Jewish Theology / II polsko-niemiecka konferencja dla młodych naukowców

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Kraków
Целевые аудитории:
Студенты, аспиранты

School of Jewish Theology, the Institute of Jewish Studies and the Study of Religions Uniwersytetu Poczdamskiego oraz Institute of Jewish Studies Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają młodych naukowców (magistrantów i doktorantów), którzy zajmują się tematyką „Jewish studies” oraz „Jewish theology”, w tym zogniskowanymi wokół tematyki żydowskiej problemami historii, kultury i religii, do udziału w drugiej polsko-niemieckiej konferencji naukowej.

Konferencja odbędzie się w dniach 8-12 listopada 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Udział jest bezpłatny. Zakwaterowanie i dojazd zostaną uczestnikom zrefundowane (w kwocie 85 EUR dla uczestników z Niemiec i 45 EUR dla uczestników z Polski). Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o przesłanie tematu i krótkiego streszczenia wystąpienia oraz CV (wszystkie materiały muszą zostać przygotowane w języku angielskim) na adres dr Edyty Gawron (edyta.gawron@uj.edu.pl). Termin nadsyłania aplikacji mija 8 września.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim, tłumaczenie nie jest przewidywane.

Dodatkowych informacji udzielają:

Martin Kujawa (kujawa@uni-potsdam.de)

Dr Edyta Gawron (edyta.gawron@uj.edu.pl)

Информация

Подача заявок для участников до:
07.09.2017 22:00
Дата размещенияСкачать:
Дата размещения:
26 августа 2017; 23:29 (Piotr Bordzoł)
Дата правки:
15 сентября 2017; 00:57 (Olga )

Смотреть также

07.12.2021

Wykład „Odpamiętywanie polsko-żydowskie”

Wykład literaturoznawcy, dyrektora Międzynarodowego Ośrodka Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL prof. Sławomira Jacka Żurka odbędzie się 10 grudnia 2021 r. o godz. 11.00 w Instytucie Polskim w Tel Avivie.

24.03.2019

Biografie i polityka. Udział Żydów i osób pochodzenia żydowskiego w ruchach lewicowych w XIX i XX wieku w Polsce

Zaangażowanie Żydów w działalność lewicowych ruchów politycznych na ziemiach polskich w XIX i XX wieku to temat trudny i złożony. Żydzi działali zarówno w żydowskich, jak i w nie-żydowskich ruchach lewicowych i organizacjach politycznych. Jedną z grup stanowili bundowcy czy też członkowie syjonistycznych ruchów robotniczych, którzy otwarcie łączyli tożsamość żydowską z lewicową ideologią.

07.12.2021

Webinarium 21st-Century Literature and the Holocaust

Uniwersytet w Antwerpii, Bar Ilan University i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zapraszają 7-8 grudnia 2021 na webinar w ramach projektu „21st-Century Literature and the Holocaust. A Comparative and Multilingual Perspective”.

16.02.2017

Umysł • Kultura • Komunikacja. Język a poznanie w perspektywie (między)kulturowej

Zakład Językoznawstwa Kognitywnego we współpracy z Zakładem Językoznawstwa Kulturowego Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS) zapraszają do wzięcia udziału w konferencji z cyklu Umysł • Kultura • Komunikacja. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konferencji będzie "Język a poznanie w perspektywie (między)kulturowej".

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах