Событие
Kobiety na zesłaniu: XVIII - XX wiek. Historia, źródła, problemy
Zespółu Archiwum Kobiet IBL PAN zaprasza na wykład dr Swietlany Muliny "Kobiety na zesłaniu: XVIII-XX w.: historia, źródła, problemy", który odbędzie się w czwartek 18 października w sali 144 o godzinie 16:00.
Информация
Смотреть также
Spotkanie z autorkami i autorem książki „Kobiety w Polsce 1945–1989. Nowoczesność, emancypacja, komunizm”
Zespół "Archiwum Kobiet" IBL PAN serdecznie zaprasza na spotkanie z autorkami i autorem książki Kobiety w Polsce, 1945–1989. Nowoczesność, emancypacja, komunizm Małgorzatą Fidelis, Katarzyną Stańczak-Wiślicz, Barbarą Klich-Kluczewską oraz Piotrem Perkowskim. Spotkanie poprowadzi prof. Katarzyna Sierakowska.
Wykład dr Alicji Urbanik-Kopeć: Ciemny pokój. Spirytyzm jako przestrzeń emancypacji kobiet na przełomie XIX i XX wieku / z cyklu "Duchowość kobiet"
Archiwum Kobiet IBL PAN i Instytut Religioznawstwa UJ zapraszają na otwarte seminarium z cyklu "Duchowość kobiet", które odbędzie się 25 października o godzinie 16:00 w sali 144 Pałacu Staszica. Dr Alicja Urbanik-Kopeć przedstawi nam referat pt. Ciemny pokój. Spirytyzm jako przestrzeń emancypacji kobiet na przełomie XIX i XX wieku.
Druidka i święta? Joanna, wiejska bohaterka powieści George Sand / Seminarium w cyklu „Duchowość kobiet”
Zespół Archiwum Kobiet serdecznie zaprasza na kolejne otwarte seminarium w cyklu „Duchowość kobiet”.
Polskie Salem / seminarium z cyklu "Duchowość kobiet"
W 1689 roku w niewielkim wielkopolskim miasteczku Kleczewo, oskarżona o czary kilkunastoletnia dziewczyna przyznała się do tego, że wraz z kilkoma innymi czarownicami doprowadziła do śmierci syna właściciela wsi, w której mieszkała. W odwecie ów właściciel wsi rozpoczął w okolicy "polowanie na czarownice", do którego podjudzał także innych szlachciców. W ciągu kolejnych czterech lat kleczewski sąd przesłuchał kilkadziesiąt osób, wiele z nich skazując na śmierć.