Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 26.01.2023 g.18:00
Дата размещения: 26.01.2023

Nie-pokoje twórcze. Spotkanie z autorami zbioru opowiadań

Начало событияВид события:
Авторское собрание
Местность:
Szczecin
Организаторы:

26 stycznia br. (czwartek) zapraszamy na godz. 18:00 na spotkanie z autorkami i autorami książki „Nie-pokoje twórcze. Antologia tekstów studentek i studentów studiów pisarskich US”.

O swoich tekstach i inspiracjach twórczych opowiedzą Joanna Cybruch, Agnieszka Pałczak, Danuta Mierzwińska, Mariusz Strzeżek, Anna Aderek, Tomasz Miłowicki, Krystyna Rodzewicz, Tomasz Szotkowski oraz Sebastian Fit.

Rozmowę z gośćmi poprowadzi Krzysztof Lichtblau – Pan od Książek.

Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Naukowe US.

Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia (czwartek) o godz. 18:00 w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, plac Matki Teresy z Kalkuty 8. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

„Tytuł zbioru oddaje techniczne, metodyczne, emocjonalne nie/pokoje, towarzyszące nam uczącym (się) pisania i współpracy, ale i odsłania przejścia między przestrzeniami, symbolicznymi oraz realnymi. Metafora „własnego pokoju”, zaczerpnięta z eseju Virginii Woolf, oznacza wszak posiadanie materialnej podstawy do bycia artystką/artystą, czyli miejsca, biurka, mieszkania, pieniędzy. Odnosi się też do obszarów wewnętrznych, wskazuje na konieczność wypracowania równowagi między autonomią i byciem w społecznych relacjach.
Moje karmi innych, ja się karmię z innego. W pandemii pokoje okazały się albo pułapkami, albo azylami. Wychodzenie z nich przez aplikację MS Teams otwierało kanały ratunkowe, pozwalało zapraszać się nawzajem, koić niepokoje, czynić z nich temat rozmów i utworów. Własne pokoje są w tym tomie konwencjami i stylami, wybieranymi przez osoby piszące.
Tematami, indywidualnymi podejściami. Wszystkie – osoby, wątki, poetyki – zaglądają do naszej wspólnej klasy, jednej z sal Kampusu Piastów lub na Teamsie, gdzie odbywamy zajęcia w ramach studiów pisarskich.”

Prof. dr hab. Inga Iwasiów z Instytut Literatury i Nowych Mediów

 

Информация

Адрес:
Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, plac Matki Teresy z Kalkuty 8
Дата размещенияСкачать:
Дата размещения:
26 января 2023; 16:25 (Agnieszka Szczaus)
Дата правки:
26 января 2023; 16:25 (Agnieszka Szczaus)

Смотреть также

26.04.2019

(Nie)pokój w tekstach kultury XIX–XXI wieku

Nawiązując do idei poprzednich cyklicznych spotkań konferencyjnych, poświęconych (Nie)męskości oraz (Nie)smakowi w tekstach kultury XIX–XXI wieku, tym razem pragniemy zaprosić Państwa do udziału w interdyscyplinarnej ogólnopolskiej konferencji na temat szeroko rozumianego (Nie)pokoju pojawiającego się na przestrzeni trzech wieków.

01.10.2019

Wielkie Pomorze. Wojna i pokój

Promocja książki: Wielkie Pomorze. Wojna i pokój, pod red. Daniela Kalinowskiego, Słupsk-Gdańsk 2019 prowadzenie: p.o. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, Sławomir Żabicki

24.03.2022

Hybrydowy Dzień Otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie

1 kwietnia 2022 roku odbędzie się Dzień Otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Wydarzenie odbywać się będzie w podwójnej formie: stacjonarnie i wirtualnie.  Transmisja programu wirtualnego rozpocznie się o godz. 10:00 na stronie Uczelni, YouTubie oraz Facebooku, spotkania stacjonarne z poszczególnymi wydziałami zgodnie z harmonogramem: tiny.pl/9kqth. Informacji o kierunkach studiów będzie można zasięgnąć w punktach informacyjnych oraz w pokojach wirtualnych. W siedzibie Uczelni zaplanowano prezentacje, pokazy, wykłady i warsztaty. Jak co roku w wydarzeniu weźmie udział Katedra Filologii Polskiej.    

21.01.2017

Nazwy żeńskie w polszczyźnie na przykładzie nazw związanych z intelektem – wykład mgr Karoliny Tomali

Zakład Leksykologii i Semantyki UŚ zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie naukowe ZLiS, na którym referat pt. Nazwy żeńskie w polszczyźnie na przykładzie nazw związanych z intelektem wygłosi mgr Karolina Tomala.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах