Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 27.04.2023 - 27.04.2023
Дата размещения: 27.03.2023

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Obszary Polonistyki VIII – Integracja w przestrzeni humanistycznej"

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Rzeszów
Организаторы:
Целевые аудитории:
Студенты, аспиранты, Учителя, Педагоги, Доктора

Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Sekcja Dydaktyków Koła Naukowego Polonistów zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Integracja w przestrzeni humanistycznej", która odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. na platformie MS Teams.

Integracja w przestrzeni humaniistycznej

Tematem spotkania pragniemy uczynić ideeę integracji w szeroko rozumianej perspektywie humanistycznej. Proponowane przez nas zagadnienia dotyczą edukacji polonistycznej, glottodydaktyki oraz pedagogiki. 

Wydarzenie jest organizowane ku pamięci prof. Henryka Kurczaba – twórcy koncepcji naucznia integrującego i rzeszowskiej szkoły integracji. 

Naszym gościem będzie Anna Janus-Sitarz.

Ze względu na interdyscyplinaryny charakter konferecji, zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin humanistycznych i społecznych (w tym wykładowców, doktorantów oraz studentów), a także nauczycieli oraz osoby zainteresowane wymienionymi propozycjami temartycznymi. 

Przewiduje się publikację pokonferencyjną (po otrzymaniu dwóch pozytywnych recenzji) w czasopismie punktowanym z listy MEiN "Dydaktyka Polonistyczna" (20 pkt.).

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w specjalnie utworzonym na ten cel wydarzeniu: https://fb.me/e/3hMEqhz9d 

Информация

Адрес:
Rzeszów, ul. Rejtana 16C
Подача заявок для докладчиков до:
09.04.2023
Оплата:
50 zł
Дата размещенияСкачать:
Опубликовал:
Дата размещения:
27 марта 2023; 10:40 (Wojciech Maryjka)
Дата правки:
27 марта 2023; 10:45 (Wojciech Maryjka)

Смотреть также

06.03.2023

Integracja w przestrzeni humanistycznej

Insytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Sekcja Dydaktyków Koła Naukowego Polonistów zapraszają na ósmą Ogólnopolską Konferencję Naukową z serii „Obszary Polonistyki".

23.02.2022

Zaproszenie do publikacji w czasopiśmie naukowym "Dydaktyka Polonistyczna"

Redakcja czasopisma naukowego Uniwersytetu Rzeszowskiego „Dydaktyka Polonistyczna” (poprzedni tytuł: „Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Rzeszowskiego. Seria Filologiczna. Dydaktyka”) serdecznie zaprasza do współpracy dydaktyków, literaturoznawców, językoznawców oraz kulturoznawców – doświadczonych badaczy, doktorantów oraz nauczycieli

30.05.2017

Otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" (wydarzenie towarzyszące konferencji "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności")

Zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" - tym razem do Olsztyna. O "Biuletynie Polonistycznym" opowiedzą Mariola Wilczak i Przemysław Górecki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.40 (Aula Teatralna im. Profesora Bohdana Głuszczaka, parter, Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie). Będzie ono towarzyszyć ogólnopolskiej konferencji naukowej "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności".

19.05.2017

Otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" w Zielonej Górze

Zapraszamy na trzecie już otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka". Tym razem zawitamy do Zielonej Góry. O "Biuletynie Polonistycznym" opowie Mariola Wilczak. Spotkanie odbędzie się w Auli C na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (al. Wojska Polskiego 69).

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах