Событие
Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Obszary Polonistyki VIII – Integracja w przestrzeni humanistycznej"
Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Sekcja Dydaktyków Koła Naukowego Polonistów zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Integracja w przestrzeni humanistycznej", która odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. na platformie MS Teams.
Tematem spotkania pragniemy uczynić ideeę integracji w szeroko rozumianej perspektywie humanistycznej. Proponowane przez nas zagadnienia dotyczą edukacji polonistycznej, glottodydaktyki oraz pedagogiki.
Wydarzenie jest organizowane ku pamięci prof. Henryka Kurczaba – twórcy koncepcji naucznia integrującego i rzeszowskiej szkoły integracji.
Naszym gościem będzie Anna Janus-Sitarz.
Ze względu na interdyscyplinaryny charakter konferecji, zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin humanistycznych i społecznych (w tym wykładowców, doktorantów oraz studentów), a także nauczycieli oraz osoby zainteresowane wymienionymi propozycjami temartycznymi.
Przewiduje się publikację pokonferencyjną (po otrzymaniu dwóch pozytywnych recenzji) w czasopismie punktowanym z listy MEiN "Dydaktyka Polonistyczna" (20 pkt.).
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w specjalnie utworzonym na ten cel wydarzeniu: https://fb.me/e/3hMEqhz9d
Информация
Смотреть также
Zaproszenie do publikacji w czasopiśmie naukowym "Dydaktyka Polonistyczna"
Redakcja czasopisma naukowego Uniwersytetu Rzeszowskiego „Dydaktyka Polonistyczna” (poprzedni tytuł: „Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Rzeszowskiego. Seria Filologiczna. Dydaktyka”) serdecznie zaprasza do współpracy dydaktyków, literaturoznawców, językoznawców oraz kulturoznawców – doświadczonych badaczy, doktorantów oraz nauczycieli
Święto polonistyki KUL
Wydział Nauk Humanistycznych KUL zaprasza do udziału w Święcie Polonistyki 2023. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 17-21 kwietnia 2023 r.
Otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" (wydarzenie towarzyszące konferencji "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności")
Zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" - tym razem do Olsztyna. O "Biuletynie Polonistycznym" opowiedzą Mariola Wilczak i Przemysław Górecki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.40 (Aula Teatralna im. Profesora Bohdana Głuszczaka, parter, Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie). Będzie ono towarzyszyć ogólnopolskiej konferencji naukowej "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności".
Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Tygiel 2018" : "Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju"
Konferencja Naukowa "Tygiel" jest wydarzeniem, podczas którego przedstawiciele wielu ośrodków naukowych z całego kraju, firm oraz pasjonaci nauki mają szansę na zaprezentowanie wyników prowadzonych badań, wymiany spostrzeżeń, a także zaproponowanie praktycznego zastosowania i możliwości aplikacji podjętych prac badawczych. Konferencja jest okazją do nawiązania współpracy z przedstawicielami środowiska naukowego oraz do tworzenia interdyscyplinarnych zespołów badawczych.