Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 16.10.2017 - 17.10.2017
Дата размещения: 15.03.2017

Pogranicza: kontakty kulturowe, literackie, językowe / IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Białystok

Katedra Językoznawstwa Wschodniosłowiańskiego (Uniwersytet w Białymstoku) oraz Katedra Językoznawstwa Ogólnego i Słowiańskiego (Grodzieński Uniwersytet Państwowy im. Janki Kupały) mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej Pogranicza: kontakty kulturowe, literackie, językowe (Białystok – Supraśl, 16-17 października 2017 r.)

Zakres tematyczny konferencji obejmuje szeroki wachlarz zagadnień dotyczących specyfiki pogranicza w kontekście multikulturowości, która wyrażana jest na poziomie języka, literatury oraz kultury. Zapraszamy także do dyskusji wychodzącej poza ramy głównego nurtu przedsięwzięcia na temat rozwoju języków i literatur słowiańskich w ujęciu teoretycznym, jak i praktycznym.
 
Języki robocze konferencji: polski, rosyjski, białoruski, ukraiński, angielski.
 
Konferencja odbędzie się w dniach 16-17 października 2017 roku w hotelu „Supraśl” (15 km od Białegostoku, adres: Supraśl, ul. Białostocka 19).
 
Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do udziału w konferencji drogą mailową do 30 kwietnia 2017 roku na adres pogranicza2017@gmail.com na dołączonym formularzu zgłoszenia. Kwalifikacja referatów będzie dokonywana w oparciu o nadesłane abstrakty.
 
Koszty związane z udziałem w konferencji pokrywa opłata konferencyjna w wysokości 400 zł. W ramach tej kwoty oferujemy pokrycie kosztów obiadów i uroczystej kolacji, a także publikację referatu w roczniku „Studia Wschodniosłowiańskie” (10 punktów) oraz materiały konferencyjne. Koszty dojazdu i zakwaterowania ponoszą uczestnicy konferencji lub ich uczelnie macierzyste.
 
Jako miejsce zakwaterowania proponujemy Państwu hotele w Supraślu: Hotel Supraśl (miejsce obrad) – ul. Białostocka 19, Borowinowy Zdrój Hotel Wellness Spa &  Conference – ul. Zielona 3, Hotel Knieja Spa & Wellness – Al. Niepodległości 6, Pokoje Gościnne Domu Pielgrzyma – ul. Klasztorna 1. W sprawie rezerwacji miejsc noclegowych należy kontaktować się bezpośrednio z wybranym hotelem.
 
Informacje o rachunku, na który należy dokonać opłaty, o terminie wpłat, a także szczegółowym programie konferencji i zasadach publikacji zostaną przesłane w dalszej korespondencji wraz z zawiadomieniem o akceptacji referatu.
 
Z wyrazami szacunku,
Komitet organizacyjny:
prof. dr hab. Leonarda Dacewicz – przewodnicząca
dr Inna Lisowska (Uniwersytet w Grodnie)
dr Elżbieta Bogdanowicz – sekretarz
dr Walentyna Mieszkowska – sekretarz
 
 

Информация

Подача заявок для докладчиков до:
30.04.2017 21:30
Дата размещения:
15 марта 2017; 09:19 (Grzegorz Czerwinski)
Дата правки:
30 мая 2019; 09:25 (Olga )

Смотреть также

22.04.2017

Dialog w języku i literaturze

Ogranizator: Instytut Filologii Angielskiej Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu

24.05.2022

Kulinaria w językowo-kulturowym obrazie miasta i wsi /IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu: Miasto - przestrzeń zróżnicowana językowo, kulturowo i społecznie

Katedra Stylistyki i Pragmatyki Językowej Wydziału Językoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na IX Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu  „Miasto – przestrzeń zróżnicowana językowo, kulturowo i społecznie” Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Bydgoszczy (stacjonarnie) w dniach 29 września – 1 października 2022 roku. Szczegółowy temat konferencji brzmi: Kulinaria w językowo-kulturowym obrazie miasta i wsi.

11.02.2018

„Między słowami – między światami". Komunikacja międzykulturowa w świetle współczesnej translatologii

Instytut Słowiańszczyzny Wschodniej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w V Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Między słowami – między światami". Komunikacja międzykulturowa w świetle współczesnej translatologii, która odbędzie się 23-24 kwietnia 2018 r.

06.06.2022

II Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa z cyklu „Polsko-gruzińskie związki literackie, językowe i historyczne”

Katedra Badań Filologicznych „Wschód – Zachód”, Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku (Polska) oraz Wydział Filologiczny Państwowego Uniwersytetu im. Akakiego Ceretelego w Kutaisi (Gruzja) mają zaszczyt zaprosić na II Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję Naukową z cyklu „Polsko-gruzińskie związki literackie, językowe i historyczne”. Temat edycji drugiej to: Gruzja i Kaukaz w relacjach podróżników polskich i światowych. Literatura – język – historia.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах