Событие
Prof. Michał Zwierzykowski: Korespondencja nuncjusza apostolskiego Girolamo Grimaldiego z Sekretariatem Stanu z lat 1716-1717 jako źródło do badań nad dziejami Sejmu Niemego / Z warsztatów badaczy oświecenia
Wykład Prof. Zwierzykowskiego rozpoczyna piąty, więc w pewnym sensie jubileuszowy, rok cyklu "Z warsztatów badaczy oświecenia", które stały się już się swego rodzaju instytucją, stałym punktem na mapie badań nad wiekiem osiemnastym, miejscem dyskusji nad projektami naukowymi badaczy różnych dyscyplin, różnych pokoleń i z różnych środowisk. "Warsztaty" są okazją do zaprezentowania wyników aktualnie prowadzonych przez badaczy prac i dyskusji nad nimi.
Podobnie jak poprzednio organizatorem jest Pracownia Literatury Oświecenia, a patronat sprawuje Polskie Towarzystwo Badań nad Wiekiem Osiemnastym.
W tym roku „Warsztaty” otworzy 7 listopada referat profesora Michała Zwierzykowskiego „Korespondencja nuncjusza apostolskiego Girolamo Grimaldiego z Sekretariatem Stanu z lat 1716-1717 jako źródło do badań nad dziejami Sejmu Niemego”.
Ze względów technicznych Organizatorzy proszą, by ci z Państwa, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu, przesłali wiadomość na adres Pracowni (oswiecenie@ibl.waw.pl) do wtorku 5 listopada, do godziny 12.00. Do osób, które prześlą wiadomość, zostanie wysłany link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu.
Spotkania będą odbywały się w dalszym ciągu w czwartki w godzinach 11.00 – 13.00, na platformie Google Meet. Wystąpienia nie będą przekraczały 30 - 40 minut, pozostały czas będzie przeznaczony na rozmowę na temat referatów, ewentualnie także przesłanych wcześniej materiałów.
Organizatorzy proszą o zgłaszanie propozycji wystąpień wraz z orientacyjnymi sugestiami co do preferowanej daty wystąpienia na adres oswiecenie@ibl.waw.pl. Zaproszenie skierowane jest zarówno doświadczonych badaczy, jak osoby zaczynające dopiero badania nad wiekiem XVIII.
Do korzystania z Google Meet zalecana jest przeglądarka Chrome, potrzebne są też sprawnie działające kamera internetowa oraz mikrofon.
(Informacje Ogranizatora cyklu)
Информация
Смотреть также
Referat dr. Rafała Waszczuka "Czy trajektoria Gaetana Ghigiottiego może być modelem polskiej kariery Włocha w XVIII w.?"/ spotkanie z cyklu "Z warsztatów badaczy oświecenia"
W tym roku cykl Z warsztatów badaczy oświecenia otworzy 23 listopada referat laureata tegorocznego Konkursu PTBnWO na najlepszą rozprawę doktorską dotyczącą szeroko rozumianego XVIII wieku, doktora Rafała Waszczuka: Czy trajektoria Gaetana Ghigiottiego może być modelem polskiej kariery Włocha w XVIII w.?
Zmagania z materią i słowem: refleksje historyka dyplomacji o badaniu projektów rozbiorowych z czasów Augusta II Mocnego /trzecie spotkanie z cyklu „Z warsztatów badaczy oświecenia”
Pracownia Literatury Oświecenia IBL PAN zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu „Z warsztatów badaczy oświecenia”, które odbędzie się w czwartek 12 stycznia 2023 r. w godzinach 11.00-13.00 na platformie Google Meet. Podczas spotkania Profesor Urszula Kosińska przedstawi referat pt. Zmagania z materią i słowem: refleksje historyka dyplomacji o badaniu projektów rozbiorowych z czasów Augusta II Mocnego.
Kazanie ks. Floriana Buydeckiego o błogosławionym Wincentym Kadłubku (1726) / z cyklu "Z warsztatów badaczy oświecenia"
Pracownia Literatury Oświecenia zaprasza na szóste spotkanie z cyklu "Z warsztatów badaczy oświecenia", które odbędzie się w czwartek 22 lutego 2024 r. w godzinach 11.00-13.00 na platformie Google Meet.
Znowu Konstytucja 3 Maja? A może jednak... / z cyklu "Z warsztatów badaczy oświecenia"
Pracownia Literatury Oświecenia zaprasza na jedenaste spotkanie z cyklu "Z warsztatów badaczy oświecenia", które odbędzie się w czwartek 23 maja 2024 r. w godzinach 11.00-13.00 na platformie Google Meet. Tym razem spotkanie zatytułowane będzie Znowu Konstytucja 3 Maja? A może jednak... O tym czego jeszcze nie wiemy i co nowego moglibyśmy powiedzieć o Ustawie Rządowej 1791 dyskutować będą profesorowie Richard Butterwick-Pawlikowski, Anna Grześkowiak-Krwawicz oraz Piotr Ugniewski.