Событие
Seminarium posthumanistyczne
Interdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych UŁ zaprasza 28 lutego (wtorek) o godz. 18.00 (pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5) na seminarium posthumanistyczne, poświęcone książkom
Anny Barcz, Realizm ekokrytyczny. Od ekokrytyki do zookrytyki (Katowice 2016) oraz Piotra Krupińskiego, Dlaczego gęsi krzyczały? Zwierzęta i Zagłada w literaturze polskiej XX i XXI wieku (Warszawa 2016).
Rozmowę z autorami poprowadzi Anita Jarzyna.
Информация
Смотреть также
Seminaria (post)humanistyczne: narracje o zwierzętach
Seminaria (post)humanistyczne: narracje o zwierzętach
Otwarte seminarium poświęcone zwierzętom w prozie Gustawa Morcinka
12 października 2017 roku o godz. 17.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach odbędzie się otwarte seminarium poświęcone zwierzętom w prozie Gustawa Morcinka, którego organizatorem jest Centrum Studiów nad Dyskursami Zagłady.
Nabór tekstów do „Fragile” 2 (32) 2016: ZWIERZĘTA
W czasie kiedy ekokrytyka i ekopoetyka powoli zdobywają swoje miejsce w polskim dyskursie humanistycznym, a badacze prześcigają się w tworzeniu kolejnych pojęć od animal studies po post i transhumanizm, warto zadać sobie pytanie o status innych istot żywych w obecnej rzeczywistości. Jesteśmy przekonani, że perspektywa, usuwająca człowieka z centrum zainteresowania, otwiera zupełnie nowe horyzonty badawcze i stawia istotne pytania.
Zookrytyka i Zagłada
Bardzo gorąco zapraszamy Państwa do udziału w dyskusji o książkach "Realizm ekologiczny. Od ekokrytyki do zookrytyki w literaturze polskiej" Anny Barcz (Katowice, 2016) i „Dlaczego gęsi krzyczały? Zwierzęta i Zagłada w literaturze polskiej XX i XXI wieku" Piotra Krupińskiego.