Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 23.02.2021 g.11:00
Дата размещения: 12.02.2021

Śniadanie z leksykografią: Odpowiedzialna leksykografia? O tym, jak definiuje się problemy psychiczne

Начало событияВид события:
Встреча

Pracownia Wielkiego Słownika Języka Polskiego w Instytucie Języka Polskiego PAN zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu "Śniadania z leksykografią”. Celem spotkań, które odbywać się będą we wtorki w godzinach przedpołudniowych, będzie dyskusja nad istotnymi zagadnieniami leksykografii i metaleksykografii, widzianymi z perspektywy różnych metodologii i różnych tradycji leksykograficznych.

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Gościem inaugurującym cykl będzie prof. dr hab. Arleta Adamska-Sałaciak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która wygłosi wykład pt. Odpowiedzialna leksykografia? O tym, jak definiuje się problemy psychiczne.

Abstrakt wystąpienia można znaleźć pod adresem: https://sniadania.ijp.pan.pl.

Spotkanie odbędzie się online na platformie Zoom we wtorek 23 lutego 2021 roku o godzinie 11.00. Osoby, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, proszone są o kontakt z dr Marzeną Miśkiewicz (marzena.miskiewicz@ijp.pan.pl), by po podaniu imienia i nazwiska otrzymać link do spotkania.


Tematyka spotkań "Śniadania z leksykografią" dotyczyć będzie teorii i praktyki opracowywania słowników narodowych i dwujęzycznych, wiedzy z zakresu metod tworzenia słowników i współczesnych koncepcji teoretycznych, które wpływają na najnowszą polską i światową leksykografię, a także warsztatu słownikarskiego leksykologów, leksykografów i metaleksykografów, reprezentujących różne ośrodki naukowe w kraju i za granicą.

 

Z powodu ograniczeń pandemicznych spotkania odbywać się będą na platformie Zoom.

 

Информация

Адрес:
wydarzenie online
Оплата:
bez opłat
Ссылки:
Дата размещения:
12 февраля 2021; 19:54 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
12 февраля 2021; 19:56 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

03.03.2021

Śniadanie z leksykografią: Monika Bielińska, "Leksykografia. Słownik specjalistyczny". Koncepcja i jej realizacja

Pracownia Wielkiego Słownika Języka Polskiego w Instytucie Języka Polskiego PAN zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadania z leksykografią”. Tym razem gościem będzie prof. Monika Bielińska z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która wygłosi wykład pt. "Leksykografia. Słownik specjalistyczny. Koncepcja i jej realizacja".

09.01.2022

Śniadanie z leksykografią: Kulturowy wymiar polskich słowników błędów

Pracownia Wielkiego Słownika Języka Polskiego w Instytucie Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadania z leksykografią”.

13.04.2021

Prof.Mirosława Podhajecka (Uniwersytet Opolski): Słowniki polsko-angielskie z perspektywy badawczej / z cyklu "Śniadania z leksykografią"

Pracownia Wielkiego Słownika Języka Polskiego w Instytucie Języka Polskiego PAN zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadania z leksykografią”. Tym razem gościem będzie prof. Mirosława Podhajecka z Uniwersytetu Opolskiego, która wygłosi wykład pt. Słowniki polsko-angielskie z perspektywy badawczej.

03.12.2017

Marina Borowik: Polska i ukraińska frazeologia biblijna w świetle współczesnej leksykografii. Propozycja opisu / odczyt

Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego (oddział w Krakowie) zaprasza na zebranie naukowe, które odbędzie się we wtorek 12 grudnia 2017 r. o godz. 18.15 w budynku Wydziału Polonistyki UJ, ul. Gołębia 16, sala 42 na parterze.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах