Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 23.11.2022 - 23.11.2022
Дата размещения: 16.11.2022

Stanisław Przybyszewski w Zamku Królewskim

Начало событияВид события:
Рекламная встреча
Местность:
Warszawa
Организаторы:

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na promocję Dzieł literackich Stanisława Przybyszewskiego. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada w Sali Senatorskiej.

Wydarzenie rozpocznie się panelem dyskusyjnym moderowanym przez dr Elizą Kącką (UW), w którym wezmą udział:

Prof. dr hab. Gabriela Matuszek-Stec - redaktora naukowa edycji (UJ)

Prof. dr hab. Hanna Ratuszna (UMK w Toruniu)

Dr hab. Grzegorz P. Bąbiak, prof. UW (UW)

W dalszej kolejności zaplanowano spektakl poetycki (Po)kuszenia Przybyszewskiego w wykonaniu studentów Koła Naukowej Młodej Polski i Modernizmu UJ oraz prezentację obrazów Grzegorza Steca zamieszczonych na okładce edycji.

 

 

Информация

Дата размещения:
16 ноября 2022; 16:05 (Piotr Bordzoł)
Дата правки:
16 ноября 2022; 16:05 (Piotr Bordzoł)

Смотреть также

16.11.2022

Inauguracja i promocja edycji "Dzieł zebranych" Juliusza Słowackiego

Państwowy Instytut Wydawniczy oraz Zamek Królewski w Warszawie zapraszają na uroczystą inaugurację edycji dzieł Słowackiego oraz premierę dwóch tomów Korespondencji.

26.04.2018

V Międzynarodowe Sympozjum Słowiańskie Polska - Brazylia

Idea sympozjum zrodziła się w południowej Brazylii na Uniwersytecie Stanu Środkowo-Zachodniego (UNICENTRO), dotychczasowe edycje wydarzenia miały miejsce w kampusie uniwersyteckim w Irati (Brazylia) oraz w Dnieprzańskim Uniwersytecie Narodowym im. Ołesia Honczara na Ukrainie.

25.03.2023

Piotr Chmielowski. Dziewiętnastowieczność bez granic

Pracownia Literatury II Połowy XIX Wieku IBL PAN oraz Zakład Literatury i Kultury Drugiej Połowy XIX Wieku Insytutu Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki UW zapraszają do udziału w konferencji, która odbędzie się w dniach 29–30 marca 2023 roku w trybie online. Link do obrad w Google Meet: https://meet.google.com/vbj-ttnu-wwc

08.06.2023

Dzień Wisławy Szymborskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Z okazji Roku Wisławy Szymborskiej Rektor Uniwersytet Jagielloński prof. dr hab. Jacek Popiel, Dziekan Wydziału Polonistyki dr hab. Jarosław Fazan, prof. UJ oraz Prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej dr hab. Michał Rusinek, prof. UJ mają zaszczyt zaprosić na wydarzenie „Dzień Szymborskiej” które odbędzie się 12 czerwca 2023 r., w godz. 10:00-14:00 w Auli Collegium Novum UJ (ul. Gołębia 24 w Krakowie).

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах