Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 12.04.2018 g.11:00 - 13.04.2018 g.16:00
Дата размещения: 07.04.2018

Tarnowskie Spotkania z Herbertem

Начало событияВид события:
Встреча
Местность:
Tarnów
Целевые аудитории:
Студенты, Учителя

Rok 2018 Sejm RP ustanowił Rokiem Zbigniewa Herberta. Z tej okazji Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie wraz z Zakładem Filologii Polskiej PWSZ w Tarnowie organizuje Tarnowskie Spotkania z Herbertem.

12 kwietnia w Auli PWSZ odbędzie się sesja naukowa, podczas której wykłady wygłoszą: prof. dr hab. Aleksander Fiut oraz dr Andrzej Franaszek – autor biografii Herberta, która ukaże się w najbliższych dniach nakładem Wydawnictwa Znak.

W drugiej części odbędzie się multimedialna prezentacja przygotowana przez członków Studenckiego Koła Przyjaciół Teatru ukazująca, jak twórczość Zbigniewa Herberta była obecna w Tarnowskim Teatrze im. Solskiego. Na koniec zapraszamy na zdarzenie artystyczne Powiedzieć Herbert przygotowane przez studentów z Grupy Teatralnej Słowo Daje.

13 kwietnia zostanie ożywiona Ławeczka Poetów (z poetą Herbertem) przy Wałowej 10. W to wydarzenie zaangażowali się uczniowie I i III LO w Tarnowie, studenci PWSZ oraz aktorzy Teatru im. L. Solskiego.

Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa twórczości Zbigniewa Herberta zorganizowana przez Bibliotekę Miejską W Tarnowie.

Szczegóły na plakacie.

Информация

Адрес:
ul. Mickiewicza 8, 33-100 Tarnów
Дата размещения:
7 апреля 2018; 17:34 (Agnieszka Mocyk)
Дата правки:
7 апреля 2018; 17:37 (Agnieszka Mocyk)
Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах