Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 03.04.2020 - 04.04.2020
Дата размещения: 25.11.2019

Tekst internetu – internet tekstu. Nowe media w perspektywie teoretycznoliterackiej (UWAGA: WYDARZENIE ODWOŁANE. O nowym terminie organizatorzy poinformują wkrótce)

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Gdańsk
Организаторы:
Целевые аудитории:
Студенты, аспиранты

Koło Teoretyków Literatury Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do udziału w studencko-doktoranckiej konferencji naukowej "Tekst internetu – internet tekstu. Nowe media w perspektywie teoretycznoliterackiej", która odbędzie się 3-4 kwietnia 2020 roku na Uniwersytecie Gdańskim.

Krąg tematyczny konferencji wyznaczają zagadnienia związane z:
  •  oddziaływaniem literatury na nowe media i nowych mediów na literaturę;
  •  remediacjami tekstu literackiego;
  •  pozycją nadawcy i odbiorcy w świecie internetowych tekstów;
  •  formami autobiograficznej kreacji w internetowych przekazach;
  •  istnieniem podmiotów zwierzęcych w przestrzeni wirtualnej;
  •  kodami „nowych” aktów komunikacyjnych (emotikony, GIF-y itp.);
  •  dyskursem social mediów;
  •  formami narracji w nowych mediach;
  •  nowymi formami gatunkowymi w świecie internetowym;
  • oraz innymi zaproponowanymi tematami.
Zgłoszenia należy wysyłać na adres: koloteoretykow.ug@gmail.com. Oprócz danych osobowych należy podać afiliację, tytuł referatu i dołączyć abstrakt (250-400 słów).

Информация

Подача заявок для докладчиков до:
20.12.2019
Оплата:
200 złotych w przypadku studentów i doktorantów; 400 złotych w przypadku pracowników naukowych

Смотреть также

07.11.2019

Media w przestrzeni społecznej - przestrzeń społeczna w mediach

Wydział Zarządzania i Transportu, Katedra Nauk Ekonomicznych i Społecznych oraz Wydział Humanistyczno-Społeczny, Katedra Polonistyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych, Katedra Socjologii i Historii Wojskowości Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oraz Wydział Humanistyczny, Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają na jubileuszową X edycję cyklicznej, ogólnopolskiej konferencji medialnej pt. "Media w przestrzeni społecznej - przestrzeń społeczna w mediach".

04.01.2020

Język polski - między tradycją a współczesnością

Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego zaprasza do udziału w konferencji "Język polski - między tradycją a współczesnością", która odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2020 roku w Krakowie. Konferencja jest organizowana dla uczczenia stulecia Towarzystwa oraz ukazania się setnego rocznika czasopisma "Język Polski".

18.11.2019

Krasiński w Europie – Europa Krasińskiego

Zaprszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Krasiński w Europie – Europa Krasińskiego", która odbędzie się w dniach 19-20 listopada na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

02.10.2017

Dramaty Cypriana Norwida. Teksty - konteksty - interteksty / konferencja

Pracownia Historii Dramatu 1864-1939 przy Instytucie Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na konferencję "Dramaty Cypriana Norwida. Teksty - konteksty - interteksty". Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-10 października 2017 w Sali Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim (Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przemieście 26/28).

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах