Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 23.11.2017 g.13:00
Дата размещения: 16.11.2017

Tomasz Karpowicz: Zdania homonimiczne i metody ich poprawy / odczyt

Начало событияВид события:
Лекция
Местность:
Warszawa

23 listopada o godz. 13:00 w Instytucie Języka Polskiego PAN Tomasz Karpowicz wygłosi odczyt ,,Zdania homonimiczne i metody ich poprawy", na który zaprasza serdecznie Oddział Warszawski Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.

Odczyt dotyczy zdań, które okazują się niejednoznaczne z powodów gramatycznych. Przedstawione zostaną stan świadomości językowej społeczeństwa w tym zakresie oraz sposoby poprawy takich konstrukcji.
 

Информация

Адрес:
ul. Ratuszowa 11, sala 632 (Instytut Języka Polskiego PAN), Warszawa

Смотреть также

11.02.2019

Tekstografie. Edytorskie przestrzenie tekstu i obrazu - ogólnopolska konferencja naukowa

Litera, słowo, zdanie, wreszcie – akapit i tekst, stanowią materię, która wciąż jest najbardziej precyzyjnym nośnikiem myśli. To dzięki literom (i innym znakom alfanumerycznym) udaje się wyrażanie opinii, postaw i poglądów, rejestrowanie i przekazywanie informacji, emocji czy wrażeń. Sposób ukształtowania treści złożonej z ciągów literowych determinuje nie tylko semantykę, ale i zrozumienie wszelkich graficznych wypowiedzi tekstowych. Stoi za tym wielowiekowa praktyka redaktorska, edytorska i (typo)graficzna. Mimo to każdy kolejny projekt wydawniczy pociąga za sobą szereg wyzwań, problemów i możliwości, z którymi zmierzyć się muszą osoby związane z szeroko pojętą edycją tekstu i obrazu, by dostarczyć odbiorcy publikację odpowiadającą jego oczekiwaniom, a zarazem zdolną sprostać wymogom stawianym przez tekst.  

06.01.2019

Tomasz Korpysz: Norwid uśmiechnięty – komizm językowy w pismach poety / odczyt

Oddział Warszawski Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego zaprasza na odczyt dr. hab. Tomasza Korpysza "Norwid uśmiechnięty – komizm językowy w pismach poety".

10.06.2019

Krzysztof Kaszewski: O świecie czy o sobie? Językowe elementy autopromocyjne w medialnych przekazach informacyjnych / odczyt

Oddział Warszawski Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego zaprasza na odczyt dr. Krzysztofa Kaszewskiego, który odbędzie się 13 czerwca o godz. 16:00 w Warszawie, przy ul. Ratuszowej 11, w sali 632 w Instytucie Języka Polskiego PAN.

26.01.2020

Dr Tomasz Jelonek: Językowo-kulturowy obraz wsi i jej mieszkańców utrwalony w mikrotoponimach / wykład

Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego (oddział w Krakowie) zaprasza na zebranie naukowe, które odbędzie się we wtorek 4 lutego 2020 r. o godz. 18.15 w budynku Wydziału Polonistyki UJ.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах