Событие
Tradycja i nowoczesność. Język i literatura Słowian Wschodnich
Instytut Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej ma zaszczyt zaprosić do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Tradycja i nowoczesność. Język i literatura Słowian Wschodnic"h, która odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia 2019 roku w Krakowie.
Konferencja poświęcona będzie wymianie myśli naukowej z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa wschodniosłowiańskiego. Poruszane będą zagadnienia dotyczące zarówno problematyki historii literatury i języka Słowian Wschodnich, jak i zjawisk współczesnych, zachodzących w ich obrębie.
Zgłoszenia można przesyłać do 15 lutego 2019 r. na adres: slowianie2019@gmail.com.
Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo wyboru referatów.
Czas planowanego wystąpienia nie powinien przekroczyć 20 minut.
Języki robocze konferencji: polski i rosyjski.
Opłata konferencyjna wynosi 400 PLN lub 100 EUR. Numer konta, na które należy wnosić opłatę konferencyjną, zostanie podany po otrzymaniu zgłoszenia. Koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia uczestnicy konferencji pokrywają we własnym zakresie.
Komitet Organizacyjny Konferencji
dr hab. prof. UP Aurelia Kotkiewicz
dr hab. prof. UP Bogumił Ostrowski
dr Monika Knurowska
dr Mikołaj Mazuś
Информация
Смотреть также
Mickiewicz i romantycy wobec kultur wschodniosłowiańskich
Na przełomie maja i czerwca w Grodzieńskim Państwowym Uniwersytecie im. Janki Kupały odbędzie się międzynarodowa konferencja "Mickiewicz i romantycy wobec kultur wschodniosłowiańskich".
Filologiczne Święto Wiosny
Filologiczne Święto Wiosny odbędzie się 20 III 2019 r.
Słowiańskie światy wyobraźni 2: Granice tolerancji / Międzynarodowa Konferencja Naukowa
Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Słowiańskie światy wyobraźni 2: Granice tolerancji” organizowana jest przez Wydział Polonistyki UJ.
Słowianie, my lubimy.... kobiety
Koło Naukowe Slawistów przy Instytucie Filologii Słowiańskiej UAM serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w V studencko-doktoranckiej konferencji naukowej, która odbędzie się 9 marca 2018 roku na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Fredry 10).