Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 13.12.2019 g.12:00
Дата размещения: 15.12.2019

VI Olimpiada Wiedzy o Mediach – etap okręgowy na Uniwersytecie Zielonogórskim

Начало событияВид события:
Соревнование
Местность:
Zielona Góra
Организаторы:

Już po raz szósty na Uniwersytecie Zielonogórskim uczniowie z regionu lubuskiego wzięli udział w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach. Eliminacje odbyły się 13 grudnia 2019 r.  

Po napisaniu testu uczestnicy wysłuchali wykładu okolicznościowego Profesora Radosława Domkego z Instytutu Historii UZ na temat „13 grudnia 1981 roku w mediach (w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Polsce)”. Następnie mogli zapoznać się z publikacją tomu   wywiadów z dziennikarzami przeprowadzonymi przez studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej pt. „Źródła informacji dziennikarskiej w regionie”. 

Wyniki testu uczniów opublikowano na stronie internetowej Instytutu Filologii Polskiej UZ. Finał olimpiady na szczeblu centralnym odbędzie się 13–14 marca 2020 roku w Warszawie.

Информация

Адрес:
Uniwersytet Zielonogórski, al. Wojska Polskiego 69, budynek A-16

Смотреть также

25.11.2019

Tekst internetu – internet tekstu. Nowe media w perspektywie teoretycznoliterackiej (UWAGA: WYDARZENIE ODWOŁANE. O nowym terminie organizatorzy poinformują wkrótce)

Koło Teoretyków Literatury Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do udziału w studencko-doktoranckiej konferencji naukowej "Tekst internetu – internet tekstu. Nowe media w perspektywie teoretycznoliterackiej", która odbędzie się 3-4 kwietnia 2020 roku na Uniwersytecie Gdańskim.

26.02.2020

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych

W piątek, 22 lutego br. w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się finał okręgowego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.

07.11.2019

Media w przestrzeni społecznej - przestrzeń społeczna w mediach

Wydział Zarządzania i Transportu, Katedra Nauk Ekonomicznych i Społecznych oraz Wydział Humanistyczno-Społeczny, Katedra Polonistyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych, Katedra Socjologii i Historii Wojskowości Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oraz Wydział Humanistyczny, Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają na jubileuszową X edycję cyklicznej, ogólnopolskiej konferencji medialnej pt. "Media w przestrzeni społecznej - przestrzeń społeczna w mediach".

11.12.2019

Z Internetu do Instytutu - rozmowa ze Stanisławem Wokulskim

Spotkanie w cyklu "Z Internetu do Instytutu" Koło Naukowe Miłośników XIX wieku im. Prof. Tadeusza Żabskiego zaprasza na nowy cykl spotkań: "Z Internetu do Instytutu".  Podjęte zostaną tematy powiązań XIX wieku z nowymi mediami.  

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах