Событие
Wernisaż wystawy "Mrożek - życie warte jest życia"
23 czerwca w Stacji Naukowej PAN w Rzymie odbędzie się wernisaż wystawy Pawła Chary "Mrożek - życie warte jest życia". Wystawa jest fotograficznym zapisem ostatnich lat życia jednego z najlepszych dramaturgów na świecie, Sławomira Mrożka. Jego twórczość jest powszechnie znana, ale życie prywatne było od zawsze owiewane aurą tajemnicy, dlatego prezentowane fotografie, oprócz wartości estetycznej na najwyższym poziomie, niosą też ze sobą niezwykle cenne wartości dokumentalne. Wystawa będzie eksponowana do 31 grudnia br. Autor, Paweł Chara jest znanym fotografikiem, osobistym sekretarzem pisarza, założycielem Fundacji im. Sławomira Mrożka.
Информация
Смотреть также
21. Kolokwium Teatralne: "Mrożek. Biografia" Anny Nasiłowskiej
Forum Teatrologiczne i Pracownia Teatru Dawnego w Zakładzie Historii i Teorii Teatru Instytutu Sztuki PAN serdecznie zapraszają do udziału w 21. Kolokwium Teatralnym, które odbędzie się 28 lutego (środa) o godz. 19.00 w formule online. Gościem będzie prof. dr hab. Anna Nasiłowska, a spotkanie będzie poświęcone książce Pani Profesor - Mrożek. Biografia.
"Jan Parandowski. Życie i dzieło" - Spotkanie autorskie z dr Grażyną Pawlak
Wydawnictwo Instytutu Badań Literackich PAN oraz Klub Księgarza zapraszają na spotkanie autorskie dr Grażyny Pawlak poświęcone monografii Jan Parandowski. Życie i dzieło.
Prezentacja wystawy planszowej "Goldszmitowie w Warszawie" (w ramach Międzynarodowego Kongresu Praw Dziecka)
Wystawą towarzyszącą II Międzynarodowego Kongresu Praw Dziecka połączonego z VIII Międzynarodową Konferencją Korczakowską będzie wystawa pt. "Goldszmitowie w Warszawie". Składać się będzie z 10 plansz prezentujących w szczególności sylwetki dwu ważnych prekursorów idei korczakowskich – ojca i stryja Starego Doktora, Józefa i Jakuba Goldszmitów.
Współczesne życie literackie
Stowarzyszenie Instytut Badań nad Dyskursami zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Współczesne życie literackie". Konferencja zogniskowana będzie wokół zagadnień związanych z tym, w jaki sposób w XXI stuleciu funkcjonuje ogół zjawisk literackich, społecznych, politycznych, ekonomicznych itp. określający warunki uprawiania i odbioru twórczości literackiej. Organizatorzy proponują następujące zagadnienia: